GÜNDEM

Utku Reyhan kimdir, nereli ve kaç yaşında?

Vatan Partisi Genel Sekreterliği görevine Özgür Bursalı seçildi.

Görevini Bursalı’ya devreden Utku Reyhan ise Ulusal Strateji Merkezi (USMER) Başkanlığına getirildi.

Utku Reyhan kimdir?

1985 yılında Rize Çamlıhemşin’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladı. Üniversite eğitimini, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Felsefe Bölümü’nde aldı. Yüksek lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Cumhuriyet Tarihi Ana Bilim Dalı’nda yapmıştır.

2002 yılından bu yana İşçi Partisi’nin (Vatan Partisi) çeşitli kademelerinde görev yaptı. İşçi Partisi Öncü Gençlik’te Ankara İl Başkanı, MYK Üyeliği ve Genel Sekreter görevlerinde bulundu.

2006’da kurulan Türkiye Gençlik Birliği’nin (TGB) sözcüsü oldu. İlerleyen yıllarda TGB’de Ankara İl Başkanı ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü.

2010 yılındaki İşçi Partisi 8. Genel Kurultayı’nda Merkez Karar Kurulu üyeliğine seçildi. 2013 yılındaki 9. Genel Kurultay’da yeniden bu kurula seçilen Reyhan, Örgütlenme Bürosu Başkanı olarak Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

Milli Anayasa Hareketi’nin (MAH) kuruluşunda yer alan Reyhan, bu kuruluşun Genel Sekreterliğini yürüttü.  11-12-13 Mart 2017 tarihlerindeki Vatan Partisi 10. Genel Kurultayı’nda Genel Sekreterlik görevine seçildi.

Yorum yaz

Habere yorum yapmak için tıkla