MEDYA

Sözcü TV ne zaman açılacak? Uğur Dündar Sözcü TV’ye geçer mi?

Yakında zamanda yayın hayatına başlaması beklenen Sözcü TV’nin Genel Yayın Yönetmeni kim olacak, Uğur Dündar Sözcü TV’ye geçer mi? İşte Sözcü TV ile ilgili merak edilenler… Sözcü TV, 1 Mart’ta test yayınına başlamaya hazırlanıyor. Kanalın başına ise Yılmaz Özdil’in getirilmesi bekleniyor.

SÖZCÜ TV’NİN BAŞINA ÖZDİL Mİ GEÇECEK?
Gerçek Gündem’in haberine göre RTÜK’ten lisansını alan Sözcü TV, 1 Mart’ta test yayınına başlamaya hazırlanıyor. 15 Mart’ta yayın hayatına başlaması beklenen Sözcü TV’nin başına gazetenin yazarı Yılmaz Özdil’in getirileceği öğrenildi.
Kanalın kadrosuna Korcan Karar, Ümit Zileli ve Mustafa Sağlamer gibi isimler dahil oldu. Öte yandan kanalın Genel Yayın Yönetmeni Yardımcısı’nın da Alişar Delek olacağı kulislerde konuşulanlar arasında.
Sözcü TV’nin kadrosunu güçlendirmek için Halk TV, KRT, Tele 1 ve TV 100’den iddialı isimlerle görüştüğü de ifade edildi. Edinilen bilgilere göre kanal TV100’den 3, Halk TV’den 3, Tele1’den 2 ve KRT TV’den 3 kişiye kadroya katılmaları için teklif götürdü.

UĞUR DÜNDAR HANGİ KANALDA?
Gazeteci Uğur Dündar Sözcü TV’nin açılmasına günler kala TV100 kadrosuna katılmıştı. Usta gazeteci Uğur Dündar Haftanın Panaroması isimli bir programa başlamış, ilk konuk ise CHP Genel Bakanı Kemal Kılıçdaroğlu olmuştu. Kılıçdaroğlu’nun katıldığı programda ekrana gelen SADAT reklamı ise gündem olmuştu.
Dündar’ın Sözcü TV kadrosuna katılıp katılmayacağı henüz bilinmiyor.

TARTIŞMA YAŞANMIŞTI
Sözcü TV’nin başına geçmesi beklenen Yılmaz Özdil’in geçtiğimiz yıl Sezgin Baran Korkmaz’la ilgili attığı Artı 1 imalı tweet, Uğur Dündar’ın sert tepkisine yol açmıştı. Dündar katıldığı canlı yayında, “Açık açık yazacaksın, sen benim ne kadar namuslu olduğumu bilen 2-3 kişiden birisin, sen nasıl ima yollu da olsa çamur atmaya yeltenirsin… Kötü kalpli. Nedenini de biliyorum, İsmail Saymaz’a takmış… Nasıl gitti elin o tweete, nasıl yazabildin onları” demişti.
Özdil’in kendisine ‘değerli ağabeyim’ diye mesaj attığını da ifade eden Dündar, “Değerli ağabeyim deme sen artık değersiz Yılmaz’sın” tepkisi gösterdi ve “Yılmaz Özdil benim cenazeme gelmesin, benim için Yılmaz Özdil defteri kapanmıştır. Bize yaptığına bak ya” tepki göstermişti.

 

Yorum yaz

Habere yorum yapmak için tıkla