MEDYA

‘Çernobil Artıkları’ diye kime söyledi? İbrahim Haskoloğlu’ndan açıklama

İbrahim Haskoloğlu isimli Twitch fenomenin, açtığı canlı yayında Trabzonlu vatandaşlar için söylediği iddia edilen ‘Çernobil Artıkları’ ifadesi sosyal medyada büyük tepki topladı. Tepkilerin ardından Twitter hesabından açıklamada bulunan Haskoloğlu, “Yayın sırasında bana ses kaydını gönderen kullanıcının adı ‘Çernobil artığı’ idi. Beni tehdit edenlere bunu söyledim.” dedi

Haskoloğlu, “Olayın Trabzonlularla alakası yoktur, yayının tamamını da izleyebilirsiniz. Bu tür habercilik yapan paçavralara inanmayınız. Bunların amacı farklı.“ ifadelerini kullandı.

Haskoloğlu, “Ebabil hareketinin trolleri benim yayınımdan kesit alıp, insanlara Trabzon insanına “Çernobil artığı” dediğimi uyduruyor. Ben ‘Çernobil artığı’ isimli kişiyi okudum, hakaret ve tehdit edenlere bunu söyledim. Yayının tamamında da bunu söylüyorum. Sözlerim gayet açıktır.” diye yazdı.

Canlı yayın sonrası hedef gösterildiğini açıklayan Haskoloğlu, “Yaptığım kaçak sığınmacı haberleri nedeniyle beni hedef gösteren kişiler verdiğim yanıt üzerinden algı yapıyorlar şu an evimin adresi paylaşılıyor. Ömer Saral isimli şahıs ve vasıfsız kitle beni tehdit ediyor. Bu kadar güçlüyseniz 10 Euro’ya memleketinizi satanlara ses çıkarın.” dedi.

Yorum yaz

Habere yorum yapmak için tıkla