GÜNDEM

Erdoğan’dan Vali ve Kaymakamlara çağrı: Dava açma zamanı gelmiştir, geçiyor bile

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda konuştu.

CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu’na sert sözlerle yüklenen Erdoğan, “CHP yöneticileri, kendi içlerinde yaşanan taciz, tecavüz, hırsızlık, arsızlık skandallarının üzerini örtmek için hem bize, hem milletimize olan hakaretlerinin dozunu sürekli artırmaya başladı. Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış misali, milletimizin önüne çıkıp özeleştiri yapacak, özür dileyecek, içlerindeki tecavüzcülerden, tacizcilerden, hırsızlardan hesap soracak yerde, işi pişkinliğe vuruyorlar.” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu ve Berhan Şimşek’in Vali ve Kaymakamları hedef alan sözlerine tepki gösteren Erdoğan, “Aslında bunlara göre, milletin kendilerine oy vermeyen yüzde 75’inin tamamı militan. Bu hastalıklı zihniyete göre, CHP’ye oy vermeyen hiç kimse onur, şeref, namus sahibi olma hakkına da sahip değildir.” diye konuştu.

Erdoğan, “CHP’nin başındaki zata ve şürekasına cevap vermek için harcadığımız her nefesi israf olarak görüyoruz. İçişleri Bakanımızın da ifade ettiği gibi bence bu ülkenin yargısı var. Kendilerine ‘militan’ diye hakaret eden bu zata, bütün bu hakarete muhatap olanların dava açma zamanı gelmiştir, geçiyor bile.” dedi.

Yorum yaz

Habere yorum yapmak için tıkla