GÜNDEM

Doğu Perinçek: Biden planı içerisinde bir talep

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, Ulusal Kanal’da ekrana gelen Çıkış Yolu programında gündemi değerlendirdi.

İsmet Özçelik ve Gürkan Demir’in sorularını yanıtlayan Perinçek, CHP ve İyi Parti tarafından gündeme getirilen “erken seçim” tartışmalarını da değerlendirdi.

Perinçek’in açıklamalarından satır başları şöyle;

ERKEN SEÇİM TARTIŞMALARI

Erken seçime karar verecek olan Cumhurbaşkanlığı ve TBMM’dir. Erken seçim CHP ve İyi Parti tarafından dillendiriliyor. Erken seçim talebi, aslında Biden planı içerisinde bir talep.

KILIÇDAROĞLU’NUN “SÖZDE CUMHURBAŞKANI” AÇIKLAMASI

“Sözde Cumhurbaşkanı” demek, Türkiye’nin Cumhurbaşkanı yok, hükümeti yok, Türkiye yönetilmiyor demektir. Ayrıca Sayın Kılıçdaroğlu, Anayasa da gayrımeşrudur diyor. Bunun tek bir anlamı var: Bu hükümeti yıkmak meşrudur. Biden’in ve ABD’nin Türkiye’de darbeler yaptığı, iktidarlar belirlediği dönem geçti. Şimdi önlerinde ABD’nin iç sorunları yığıldı.

DOĞU AKDENİZ’DEKİ GELİŞMELER

Doğu Akdeniz şu an Türkiye’nin çok tedbirleri olması gereken bir nokta. ABD, İsrail, Fransa, Yunanistan bir blok oluşturdu. ABD oraya diğer Atlantik güçlerini katmaya çalışıyor. Doğu Akdeniz’den yönelen tehdide Türkiye, caydırıcı ağırlıkla cevap vermeli. Bunun için Vatan Partisi’nin çözüm önerisi, Türkiye’nin KKTC’yi dünyaya tanıtması ve buraya silahlı yığınak yapmasıdır.

HDP KAPATILSIN TARTIŞMASI

Hukuki bakımdan HDP’nin kapatılması için bütün kanıtlar ortada. Anladığım kadarıyla Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı açısından siyasi ağırlığı eksik bulunuyor. Ama şimdi siyasi ağırlık da oluştu. Burada terörün arkasında duran, terör örgütü için para toplayan ve propaganda yapan parti var. HDP, PKK’nın soluk alma borusudur.

Yorum yaz

Habere yorum yapmak için tıkla