GÜNDEM

AKOM’dan uyardı: İstanbul’a bugün kar yağacak (27 Ocak 2021 İstanbul hava durumu)

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), kar yağışı uyarısında bulundu.

AKOM’dan yapılan açıklamaya göre, bugün öğle saatlerinden itibaren İstanbul genelinde karla karışık yağmur görüleceği tahmin ediliyor.

AKOM’un açıklaması şöyle;

İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi genelinde ılık ve yağışlı hava etkili olmaya devam ederken Çarşamba öğle saatlerinden itibaren Balkanlar üzerinden yeni bir soğuk havanın kentin genelinde etkisini göstermesi tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI DÜŞEŞECEK

AKOM’un paylaştığı verilere göre, Güneyli yönlerden (Lodos) fırtına şeklinde esen 30-65km/s aralığında hızla esen rüzgârın 27 Ocak 2021 Çarşamba günü öğle saatlerinden itibaren kuzeyli yönlere dönmesi ve şiddetini daha da arttırarak (50-80km/s) etkili olması bekleniyor. Kuzeyden taşınacak soğuk havanın etkisiyle halihazırda 15°C olan sıcaklıklar, 8 ile 12 °C birden azalarak kış değerlerine gerileyecek.

KENT MERKEZİ DIŞINDA KALAN KESİMLERDE KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR

Çarşamba öğle saatlerinden itibaren kentin batı bölgelerinden başlayarak hızla soğuyan hava nedeni ile yağışların il genelinde karla karışık yağmur, şehir merkezi dışında kalan kesimlerde (Çatalca, Arnavutköy, Sarıyer, Beykoz, Şile, Aydos vb.) ise hafif kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. AKOM verilerinde mevcut tahminlerin aksine sıcaklıkların, 2-3 °C daha fazla azalması ihtimaline yer verilirken, böyle bir durumda yağışların şehir merkezinde kara dönüşebileceği bilgisi paylaşaydı.

Yorum yaz

Habere yorum yapmak için tıkla