Ana Sayfa GÜNDEM Bahçeli’den CHP’ye tepki: DHKP-C ve PKK hayranı il başkanlarına…

Bahçeli’den CHP’ye tepki: DHKP-C ve PKK hayranı il başkanlarına…

8 views
0
Abone Ol

MHP Lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli’nin gündeminde “HDP Kapatılsın” açıklamaları da vardı.

Bahçeli, “HDP’yi savunmak Türkiye’nin egemenlik haklarını yok saymaktır. HDP’nin kapatılmasına karşı çıkmak adaleti ve terörle mücadeleyi sekteye uğratmaktır. HDP demek PKK demektir. HDP demek ihanet demektir. HDP demek kundağa sarılı bebeklerimize ölüm demektir.” dedi.

HDP yöneticileri ve Demirtaş hakkında hazırlanan 6-8 Ekim iddianamesiyle ilgili konuşan Bahçeli, “6-8 Ekim iddianame tahlil edildiğinde somut delil ve belgeler bütünüyle görülecektir.” ifadelerini kullandı.

HDP Kapatılsın çağrısını yineleyen Bahçeli, “HDP’nin kapatılması milli iradeye aykırılık teşkil etmeyecektir. Türkiye Cumhuriyeti çadır devleti değildir.” ifadelerini kullandı.

CHP’li Berhan Şimşek’in vali ve kaymakamları hedef alan sözlerine tepki gösteren Bahçeli, “Valilerimiz, kaymakamlarımızın, rektörlerimizin hangi fiilleri militanlığa uygundur? CHP yönetimi militan arıyorsa Boğaziçi Üniversitesi’nde terör örgütleriyle eylem birlikteliği yapan DHKP-C ve PKK hayranı il başkanlarına bakacaklar.” diye konuştu.

Bahçeli, “Terörle mücadeledeki başarı HDP’yi ürkütmektedir, hainlerin kaçacakları ve saklanacakları yerleri kalmamıştır. Terörle mücadeledeki başarı HDP’yi ürkütmektedir. Hiç kimse gündem saptırmaya ve kafa bulandırmaya çalışmasın, her şey gün gibi meydandadır.” dedi.

Abone Ol
Önceki İçerikDevlet Bahçeli’den Gülnaz Şırınga açıklaması: Gülnaz Şırınga ve yakın mesai arkadaşı Gülendam Enjektör’e geçmiş olsun
Sonraki İçerikDoğu Perinçek: Biden projesinde görev alanları karanlık bir gelecek bekliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz