GÜNDEM

Devlet Bahçeli’den Gülnaz Şırınga açıklaması: Gülnaz Şırınga ve yakın mesai arkadaşı Gülendam Enjektör’e geçmiş olsun

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli’nin gündeminde Halk TV sunucusu Özlem Gürses’in “Gülnaz Şırınga” haberi de vardı. Bahçeli, “Halkalı’da tren bekleyenlere sadece gülüyoruz” dedi.

Halk TV sunucusu Özlem Gürses, Gazete Pencere’de yer alan mizah haberini gerçek sanıp canlı yayında anlatmıştı. Habere göre Bahçeli’ye aşı yaparken canını yakan Gülnaz Şırınga isimli hemşire MHP’lilerin saldırısına uğramıştı.

“Gülnaz Şırınga’ya geçmiş olsun’ diyorum diyen Devlet Bahçeli grup şunları söyledi:

Beni asıl üzen konu, hemşire Gülnaz Şırınga isimli kardeşimizin maruz kaldığı şiddet olayıdır. Bu talihsiz hemşirenin başına ne geldiyse, bana aşı yaptıktan sonra gelmiş olacak. İş mi bu? Sokak aralarında gizlenen kalabalık bir grup, bu kardeşimizi tek başına yakalayınca dayaktan geçirmişler. Allah var ya, suçsuz günahsız bir hemşireye saldıranlara hayret ettim. Devir değişti mertlik bozuldu. Yazık ki şu anda yoğun bakımda hayatta kalma mücadelesi veriyor. Gülnaz Şırınga’ya ve yakın mesai arkadaşı Gülendam Enjektör’e geçmiş olsun diliyorum. Bundan sonra daha dikkatli aşı yapacaklarına ayrıca inanıyorum.

Şaka bir yana tuhaf bir dönemden geçiyoruz. Tuşsuz telefonlar, kulpsuz kapılar, duygusuz ilişkiler, vicdansız insanlar yaygınlaşıyor. Mizahı menfur şiddet olarak okuyan, içindeki kin ve öfkeyi seferber eden utanmaz simalar ne kadar da çok çoğaldı. Gülünç duruma düşenlere acıyoruz. Sağolsunlar üzerimizde oynanan oyunları birer birer kendi elleriyle çürütüyorlar. Biz gazetecilerin, televizyonların troll değil, kurşun asker değil ahlaklı, erdemli, doğru ve tarafsız haber vermelerini isteriz.

MHP’nin şiddetle işi yoktur. Saygıdeğer sözde gazeteciye diyeceğim şudur nefret insan sağlına zararlıdır. Her kim nasıl bakıyorsa öyle görür. Yeri gelirse Yunus yeri gelirse Yavuz olmasını biliriz. Sokağı da biliriz, siyaseti de yaparız. Nerede, nasıl davranacağımızı yalnızca biz belirleriz.

Yorum yaz

Habere yorum yapmak için tıkla