MEDYA

TV100’den SADAT reklamı açıklaması! Uğur Dündar’dan yeni paylaşım

sadat kemal kılıçdaroğlu tv100

Gazeteci Uğur Dündar’ın tv100’de sunduğu Haftanın Panoraması programında ilk konuk CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Program sırasında verilen SADAT reklamı ise sosyal medyada gündem oldu. Program sırasında sosyal medyadan açıklama yapan Dündar, “Programın içine alınan reklâmlar konusunda hiçbir bilgim, ilgim yok.” demişti. Tepkileri üzerine çeken tv100’den de açıklama geldi. 

Yeni açıklamada bulunan Dündar, “Paramiliter artığı Sadat kim, hayatını demokrasiye, özgürlüklere ve hukukun üstünlüğüne adamış CHP Lideri Sn.Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdite yeltenmek,provokasyon yapmak kim? Haddinizi bilin,kendinize gelin, Kılıçdaroğlu’nun ardında milyonlar olduğunu iyi belleyin, tahrik etmeyin!” İfadelerini kullandı. 

tv100’den yapılan açıklama şöyle; 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur

Kanalımız Tv100’de Sayın Kemal Kılıçdaroğlu yayını sırasında dikkatsizlik ve özensizlik sonucu yayına giren 8 saniyelik SADAT reklamı nedeniyle siyasi bir fırtına koparılmak istenmektedir. Kanalımız Tv100, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Sayın Uğur Dündar ile birlikte bu olayın mağdurları arasındadır. SADAT yetkililerinin “Gol” diye attıkları ahlaka sığmayan Tweet’den yola çıkarak bir operasyona hedef olduğumuz ortaya çıkmıştır. Bu nedenle Reklam Genel Müdürü ve yayın sorumlusunun çıkışı verilmiştir. Böylesi bir olayın tekrar etmemesi için de bütün önlemler alınmıştır. Üzgünüz. 

Yorum yaz

Habere yorum yapmak için tıkla