GÜNDEM

Sinan Ateş cinayeti soruşturmasında savcı değişti iddiası! Resmi açıklama geldi

Sinan Ateş cinayetinde savcının değiştirildiğine dair iddialar kısa sürede gündem oldu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı söz konusu iddiayı yalanladı. Yapılan açıklamada ilave 1 savcının daha görevlendirildiği bildirildi.

Yapılan açıklamada, Sinan Ateş’in öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturmayla ilgili bazı haberler üzerine kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için açıklama yapılmasına ihtiyaç duyulduğu belirtilerek şunları ifade edildi;

“Anılan soruşturmada Cumhuriyet savcısının değiştirildiği şeklindeki haberler gerçeği yansıtmadığı gibi olayın kapsamına binaen mevcut Cumhuriyet savcısına ilaveten bir Cumhuriyet savcısı daha görevlendirilerek iki Cumhuriyet savcısının soruşturmayı birlikte yürütmesine karar verilmekle, olayın ardından mevcutlu olarak soruşturma evrakının getirildiği tarihte nöbetçi olan başsavcı vekilinin kontrolünde devam etmekte iken iş bölümü çerçevesinde soruşturma tevzi edilerek suç vasfına göre ve çalışma yönergesi uyarınca ilgili başsavcı vekilince koordine edilmektedir. Halihazırda soruşturma kapsamında 13 şüpheli tutuklanmış, 4 şüpheli hakkında ise adli kontrol tedbiri uygulanmıştır ve soruşturma titizlikle yürütülmektedir.”

 

Yorum yaz

Habere yorum yapmak için tıkla