GÜNDEM

Sedanur Uludağ’ın babası isyan etti: Tek tek ifadenizi vereceksiniz

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolan Sedanur Uludağ’ı arama çalışmaları 57 gündür sürüyor. Serap Paköz ile Gerçeğin Peşinde programına katılan Sedanur’un ailesi soru işaretlerini çözmeye çalışıyor.
Sedanur’un yanında kaldığı halası Zühra, Sedanur’un kuzenini okuldan almaya gitmediğini öğrendiklerinde telefonla aradıklarını ve ulaşamadıklarını söyledi.
Soruşturmanın cinayet büroya teslim edilmesini isteyen Sedanur’un babası Cevdet bey, “56-57 gündür yanan bizim ciğerimiz, Selcan, Mehmet siz de şüphelisiniz, Muhammet sen de şüphelisin. Hepiniz cinayet büroda tek tek ifadenizi vereceksiniz. Bu suçlu ortaya çıkacak” ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanı’na, Cumhuriyet Başsavcılığına, İçişleri Bakanı’na, sesini duyurmak istediğini belirten acılı baba, “bu suçlular bulunacak, cezalarını çekecekler” dedi.

Esrarengiz kayıpta cinayet şüphesi artıyor
Gerçeği Peşinde programına konuşan Sedanur’un eniştesi Sabri bey, arama çalışmalarına sadece bir gün katıldığını söyledi. Sedanur’u evde istemediğini eşine söylediğini belirten enişte Sabri, “gitsin dedim, kızın başına bir şey gelirse sorumluluk kabul etmem dedim. ” ifadelerini kullandı.
Sedanur’un kaybolduğu gün Gazipaşa ilçe merkezine uzak mesafedeki Kaledran’da olduğunu belirten Sabri bey, “o gün Kaledran’da cenazedeydim, arkadaşı motor çarptıydı.” dedi.
İkindi namazında cenazede olduğunu olduğunu belirten Sabri bey, “o gün motorum tamirdeydi, eve taksi ile geldim” dedi.
Sedanur’u evde neden istemiyorsun sorusuna yanıt veren Sabri bey, “kız çocuğunun başına bir şey gelir, ben sorumluluk kabul etmem dedim” diye konuştu.

Sedanur’un arkadaşı Selcan’ın hiç bir faydası olmadığını söyleyen anne Zülfü, “olmaz olsun öyle arkadaş” diye isyan etti.

Yorum yaz

Habere yorum yapmak için tıkla