MEDYA

Mehmet Metiner Star’dan neden ayrıldı? Nuh Albayrak açıkladı

Habertürk yazarı Nihal Bengisu Karaca ve AK Parti eski Milletvekili Mehmet Metiner arasındaki tartışma sürüyor.

Metiner, Habertürk yazarı Nihal Bengisu Karaca’ya yönelik “DHKP-C militanı C. Kaftancıoğlu’nu bir de baktım herkesten çok savunuyor, Cumhurbaşkanımızın da bu diline ve siyasetine sert eleştiride bulunuyor. Nihal Bengisu Karaca varken Canan Kaftancıoğlu susmalı bence” ifadelerini kullanmıştı.

Nihal Bengisu Karaca bugün sosyal medya hesabından, “Bitik tetikçiye ikinci not” başlığıyla yaptığı paylaşımda, “17 Aralık 2013’te salya sümük “Hizmet hareketi canımızdır” diye ağladığı videolarından bile utanmayan malum tetikçi, yakın dostu olduğunu herkesin bildiği Ali Fuat Yılmazer aracılığıyla dönemin paralel yapısı FETÖ’den güç alırdı eskiden.” dedi.

Karaca, Mehmet Metiner’in Star’dan kovulduğunu iddia edip, “Ben ne demiştim? Adına tetikçilik yaptığı iktidar nezdinde de itibarı yok, hatta TürkMedya grubundan kovuldu.” dedi.

Star.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak, Nihal Bengisu Karaca’nın iddiasına sosyal medyadan yanıt verdi.

Albayrak, “Yazarımız Mehmet Metiner, artık fikirlerini sosyal medya hesabından paylaşacağını belirterek, 7 Kasım tarihinden itibaren yazılarına son vermiştir. Yazarlık dönemindeki katkılarından dolayı teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

Albayrak’ın açıklamasını alıntılayan Karaca, “Nuh Bey, madem öyle bu şahıs dövünüp “Star’a hakkımı helal etmemmm” diye çıldırırken tam 2 hafta neden sustunuz? Şu açıklamanıza elbette medya ve siyaset camiasında kimse inanmaz şu an. Grubunuzu aciz ve zayıf duruma düşürmekten başka işe yaramıyor bu açıklama üzgünüm” dedi.

Yorum yaz

Habere yorum yapmak için tıkla