GÜNDEM Manşet

Kamer Genç’in TBMM’de yaptığı unutulmaz konuşma

2016 yılında hayatını kaybeden CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, ölüm yıl dönümünde sevenleri tarafından anılıyor. Kamer Genç’in 2009 yılında TBMM’de yaptığı ve FETÖ tehlikesine dikkat çektiği konuşma paylaşım rekoru kırıyor.

Genç’in yaptığı konuşma özetle şöyleydi:

“Hepiniz benden iyi biliyorsunuz. Amerika’ya giden özellikle de AKP’li milletvekilleri Fetullah Gülen’i ziyaret ediyorlar. Şimdi bu Fetullah Gülen’i bir gün bu Meclis’te açalım. Kimdir bu arkadaşımız? Ne yapmak istiyor? Türkiye’de bu sermayesi nereden geliyor? Türkiye’deki rejimdeki rolü nedir? Bunları bir araştıralım. Niye bundan çekiniyorsunuz?

Yarına bunun en büyük zararını siz çekeceksiniz. Ben çekmem. Benim zaten düşüncelerim belli. Benim düşüncelerim belli olduğu için. Araştıralım Türkiye için çok büyük bir tehlikeye gelmiş. Ben, burada 30 senedir bu parlamentodayım. Siz, bir defa hiçbiriniz benim kadar deneyimli sahibi değilsiniz ki… Ben diyorum ki Türkiye’de burada bir tehlike var. Bu tehlikeyi görelim. Türkiye’de rejim gidiyor. Türkiye, çok ciddi bir dönüşüm içinde.”

Videoyu izlemek için: https://twitter.com/nedenttoldu/status/1617090273539915777?s=20&t=8qP_pcBf1EK0h7AoKuQtig

KILIÇDAROĞLU’NDAN KAMER GENÇ MESAJI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medyadan paylaştığı mesajında, “Demokrasiye darbe vuranlar da yetim hakkına el uzatanlar da karşılarında hep O’nu buldu. Cumhuriyet ilkeleri doğrultusunda siyasi yaşamını sürdüren, haksızlığa ve yolsuzluğa karşı verdiği cesur mücadelesiyle gönüllerde taht kuran #KamerGenç’i saygı, rahmet ve özlemle anıyorum.” Dedi.

Yorum yaz

Habere yorum yapmak için tıkla