GÜNDEM Manşet

Doğu Perinçek’ten İsveç’teki kışkırtmaya sert tepki

Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek, İsveç’te yaşanan Kuranı Kerim kışkırtmasına sert tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Perinçek, “Kur’an-ı Kerim kağıt değildir ki yakılabilsin” dedi.
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İsveç’te kimi çılgınların Kur’an-ı Kerim’i yakmaya kalkışmaları ve İsveç makamlarının onlara izin vermesi konusunda bir basın açıklaması yayınladı.

Perinçek, özetle şunları belirtti:
Avrupa Ortaçağının cadıları vardı.
Bugün emperyalizmin zebanileri o cadıların soyundandır. Bunların işi gücü, hakikati yakmaktır, medeniyeti yakmaktır, bilimi yakmaktır, insanı yakmaktır ve şimdi de insanlığı yakmaktır.
O cadılar, o zebaniler, dünyanın küresel olduğunu saptayan hakikat aşıklarını odunların üzerine çıkarıp yakıyorlardı. O cadılar, kadınları “günahkâr” ilan edip cadı kazanlarında kaynatıyorlardı.
Onların zürriyetinden gelen Hitler, kitapları yakmıştı. Şimdi de Kur’an-ı Kerim’i yakmaya kalkışıyorlar. Yakamazlar. Kur’an-ı Kerim kağıt değildir ki, yakabilsinler.
Hakikatle savaş, medeniyetle savaş, insanlıkla savaş, Mazlum Milletlerle savaş ve emekle savaş, bu emperyalist zebanilerini insanlığın bütün kutsallarıyla savaş cehennemine düşürmüştür. Kendi yaktıkları ateşte yanmaktadırlar.
İsveç Makamları, Kur’an-ı Kerim yakanlara izin vererek, çürüyen Batı’nın “özgürlük” anlayışını bir kez daha sergilemiştir. İsveç yönetimi, bu eylemiyle NATO’ya katılmaya hak kazanmıştır.
Emperyalizmin özgürlüğü, insanlığın kutsallarını yakma özgürlüğüdür. Emperyalizmin özgürlüğü, insanlığa düşmanlık özgürlüğüdür. Emperyalizmin özgürlüğü, millî devletleri yakma özgürlüğüdür.
Emperyalizmin özgürlüğü, milletleri bölme özgürlüğüdür. NATO, Kur’an-ı Kerim’i yakmaya kalkanların insanlığa saldırı örgütüdür.

Yorum yaz

Habere yorum yapmak için tıkla