GÜNDEM

Fuat Oktay: Milletimiz bu oyunu görür ve bozar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün Ayasofya çıkışı yaptığı açıklama gündemdeki yerini koruyor.

CHP’li eski bakan ve milletvekili Sağlar, katıldığı programda “Ben yargılandığım zaman türbanlı bir hakimin karşısına gittiğimde benimle ilgili haklarımı koruyacağı ve adaleti yerine getirebileceği konusunda kuşkum var” ifadelerini kullanmıştı.

Sağlar’a tepki gösteren Erdoğan, “Bay Kemal yanına iki tane başörtülü alıp da bununla milleti aldatma sürecini de bıraksın. Milleti aldatamazsınız. Geçti o günler. Yanına 2 değil 20 tane başörtülü koysan da senin ne olduğunu biliyorlar.” diye konuşmuştu.

Erdoğan’ın “vitrin süsü” benzetmesine CHP’den “özür dile Erdoğan” çağrısı gelmişti.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CHP’den gelen tepkilere yanıt verdi. Oktay mesajında, “Oluşturmayı arzu ettiği yapay gündem ile toplumumuzu KUTUPLAŞTIRMAYA çalışıyor” dedi.

Oktay’ın açıklaması şöyle;

1- CHP “Gündem Değiştirmekten” bahsediyordu ya…
2-Eski(meyen) alışkanlıklarının yeniden tedavüle çıkmasına karşı birşey yap(a)mamanın ezikliği ile (kadına şiddet, taciz ve tecavüz olayları, başörtüsü gibi kadınları giyim tarzı ile ötekileştirme, Türkçe ezan, vb.), şimdi ustası olduğu oyunu tekrar sahneliyor:
3- İftira ile GÜNDEM DEĞİŞTİRiYOR… Oluşturmayı arzu ettiği yapay gündem ile toplumumuzu KUTUPLAŞTIRMAYA çalışıyor.
Kendisine verilen görev ve aldığı talimat bu yönde çünkü…MİLLETİMİZ bu oyunu görür ve bozar.
4-Kadın hakları konusunda Türkiye’de zihniyet dönüşümünü gerçekleştiren Cumhurbaşkanımız Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN’ın her konuda sonuna kadar Kadınların yanında olduğunu Milletimiz çok iyi bilir. Kimse, Milletçe birlik, beraberlik ve dayanışmamızı bozamaz.

Yorum yaz

Habere yorum yapmak için tıkla