GÜNDEM

Ekrem İmamoğlu: Tüm ekiplerimizle hazır durumdayız

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Meteorolojinin yoğun kar yağışı uyarısının ardından hazırlıkların yapıldığını açıkladı.

Telegram kanalı üzerinden açıklama yapan İmamoğlu, “Tüm ekiplerimizle hazır durumdayız ve 24 saat görev başındayız. AKOM’da şehrimizin çok sayıda noktası kameralar ile izleniyor. Hem tuzlama hem de kar küreme araçlarımızı kritik noktalara konumlandırdık.” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu’nun açıklaması şöyle;

Bildiğiniz üzere İstanbul’da kar yağışı bekleniyor. Hatta bazı ilçelerimizde yağış görülmeye başlandı. Olumsuzluk yaşanmaması adına @istanbulbld olarak yaptığımız hazırlıklarla ilgili bilgi vermek istedim.

Tüm ekiplerimizle hazır durumdayız ve 24 saat görev başındayız. AKOM’da şehrimizin çok sayıda noktası kameralar ile izleniyor. Hem tuzlama hem de kar küreme araçlarımızı kritik noktalara konumlandırdık.

Evsiz vatandaşlarımız için de ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Bu soğuk havalarda kimseyi geride bırakmamak için çalışıyoruz.

Can dostlarımızı da unutmadık. Mama dağıtım noktalarımızı ve mama miktarımızı artırdık. Sokak hayvanlarımızın kar yağışından etkilenmemesi için teyakkuzda olacağız.

Sizlerden ricamız, herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmanız, evsiz bir vatandaşımıza denk gelmeniz halinde ALO 153 üzerinden bize bilgi vermeniz.

Güzel bir hafta sonu diliyorum.

Yorum yaz

Habere yorum yapmak için tıkla