GÜNDEM

CNN Türk boykotu bitti mi? CHP’li Barış Yarkadaş’tan partisine tepki

CHP eski Milletvekili Barış Yarkadaş, 2020 yılının başında CHP’nin ilan ettiği CNN Türk boykotuna uyulmamasına tepki gösterdi.

Yarkadaş sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “CHP İstanbul İl Başkanlığı koltuğunda oturan Kaftancıoğlu CNN TÜRK’e açıklama yapıyor; Grup Başkanvekili Engin Altay programa mesaj yolluyor. CNN TÜRK’e çıktıkları için partimizden atılan İrem Çiçek ve Ümit Kocasakal’dan özür dilenmeli ve üyelikleri derhal yenilenmelidir.” dedi.

Yarkadaş, “Üstelik boykot delik deşik edildi. CHP’li tüm belediye başkanları kendilerine uzatılan CNN TÜRK mikrofonuna konuşuyor. Başkanlar boykotu delince YDK görmezden geliyor. “Düz üye” ekrana çıkınca ihraç… Bir de “Genel Başkandan izin alıp” çıkanlar var. Böyle saçmalık olmaz!” ifadelerini kullandı.

CNN Türk’ten kendisine gelen teklifleri reddettiğini belirten Yarkadaş, “CNN TÜRK boykotu başladığı günden bu yana; “partinin boykot kararı olduğu için” tüm yayın davetlerini reddettim. Üstelik mesleğim gazetecilik ve mesleğimden feragat ederek bunu yaptım. Ve yine üstelik; CNN TÜRK’te defalarca aleyhimde konuşulduğu halde cevap da vermedim. Neyse..” diye yazdı.

CHP Gençlik Kolları Genel Başkan eski Yardımcısı Yiğit Acar ise, “Partimizin 2020 yılı başında ilan ettiği @cnnturk boykutu fiili olarak bu gece bitti galiba.İstanbul İl başkanı ve Grup başkanvekili Cnn’e açıklama yapıp, mesaj gönderiyorsa boykot var demenin hiçbir anlamı kalmamıştır. Olan sadece ihraç edilen @irem_cicek e oldu..” dedi.

3 isim ihraç edilmişti

CHP MYK, 6 Şubat 2020 tarihinde CNN Türk’e çıkılmaması yönünde boykot kararı almıştı. CNN Türk yayınına katılarak CHP’nin boykot kararını delen Avukat İrem Çiçek, İstanbul Barosu eski Başkanı Ümit Kocasakal ve CHP eski Milletvekili Mehmet Sevigen CHP’den ihraç edilmişti.

Yorum yaz

Habere yorum yapmak için tıkla