GÜNDEM

Doç. Dr. Ebubekir Sifil’den tepki çeken sözler: Yılmaz Özdil ve Cüneyt Akman’ın öldüklerinde cesetleri camilerimize sokulmasın

“Erkeğin farklı illerde eşi olabilir” sözleriyle gündeme gelen Yalova Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan Dr. Ebubekir Sifil, yine tepki çeken ifadeler kullandı.

Twitter hesabından paylaşım yapan Sifil, Diyanet’e seslendi ve gazeteciler için akılalmaz sözler sarf etti.

Gazeteciler Yılmaz Özdil ve Cüneyt Akman’ın öldüklerinde cenazelerinin camiye sokulmamasını isteyen Sifil, cenaze namazlarının da kılınmamasını savundu.

Sifil’in paylaşımı şu şekilde:

“DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI’NA BİR TEKLİF: Başta Yılmaz Özdil ve Cüneyt Akman olmak üzere dinî sembol ve değerlerle, duayla, namazla… alay edenler, kim olurlarsa olsunlar, öldüklerinde cesetleri camilerimize sokulmasın, cenaze namazları kılınmasın.”

Tele1’de ekrana gelen ve Cüneyt Akman’ın sunduğu Zamanın Ruhu programının konuğu geçtiğimiz gün, Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil oldu.

Cüneyt Akman, Diyanet’in gerçekleştirmiş olduğu yağmur duası ile ilgili “Diyanet İşleri Başkanlığı yağmur duasına çıktı. Fakat yağmur duasına çıktığı gün ve sonraki günler için zaten meteoroloji fena halde sağanak gösteriyordu. Acaba diyorum karar aldılar da sonra mı böyle oldu hazır sağanak gelecek bu arada bir yağmur duasına mı çıksak dediler” ifadelerini kullanarak konu ile ilgili Yılmaz Özdil’in fikrini sordu.

Özdil ise “Dua en çok burada tuttu çünkü 3 gündür burada yağmur var” diyerek şunları söyledi;

“Ben şu an İzmir’deyim. Bize gavur İzmir diyorlar ama dua en çok burada tuttu. 3 günden beri burada yağmur var. Şimdi tabii önceki günkü yazımda da anlatmaya çalıştım. Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde astronom bile çalıştırılıyor. Dolayısıyla bilimden uzak bir kurum değil. Dolayısıyla astronomdan haberdar olan bir kurumun meteoroloji biliminden haberdar olamaması mümkün değil.”

Yorum yaz

Habere yorum yapmak için tıkla