GÜNDEM

Beşiktaş’tan saldırı sonrası açıklama: Hukuki süreç başlayacak

Beşiktaş’ın Hes Kablo Kayserispor ile oynadığı maçta gerginlik yaşandı. Karşılaşmayı Bş. Bld. Kadir Has Stadyumu’nda locadan takip eden MHP Milletvekili Baki Ersoy ve kardeşinin Beşiktaş Yönetim Kurulu üyelerine saldırdığı iddia edildi.

Olayın duyulmasının ardından sosyal medyada “BakiErsoyİstifa ve KayserideKaraGece” etiketleri Türkiye gündeminde yerini aldı.

Maçın ardından sosyal medyadan açıklama yapan Baki Ersoy, “Kayserispor bilinçli bir şekilde hakemler ile düşürülmeye çalışılıyor, bunu kimler yaptırıyorsa alayının Allah belasını versin..!” dedi.

Saldırının ardından açıklama Beşiktaş’ın resmi internet sitesinden geldi. Saldırıyı kimin yaptığına dair isim verilmeyen açıklamada, “Bş. Bld. Kadir Has Stadyumu’nda bulunan Yönetim Kurulu Üyelerimize, karşılaşmayı takip ettikleri locada saldırıda bulunan kişileri şiddetle kınıyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Açıklama şöyle;

Futbol Takımımızın Süper Lig’in 16. haftasında Hes Kablo Kayserispor ile oynadığı müsabakayı izlemek üzere Bş. Bld. Kadir Has Stadyumu’nda bulunan Yönetim Kurulu Üyelerimize, karşılaşmayı takip ettikleri locada saldırıda bulunan kişileri şiddetle kınıyoruz.

Saldırıyı gerçekleştirenlerin ne Kayseri şehrimizi ne de Kayserispor camiasını temsil etmediklerini biliyor, futbolun güzelliğine gölge düşüren bu tür olayların bir daha asla yaşanmamasını tememni ediyoruz.

Yönetim Kurulu Üyelerimize yapılan saldırıdan en az bizim kadar üzüntü duyduğuna yürekten inandığımız Kayserispor Camiasının Başkanı Sayın Berna Gözbaşı, Başkanımız Sayın Ahmet Nur Çebi’yi telefonla arayarak üzüntülerini ifade etmiştir.

Kulübümüz, Yönetim Kurulu Üyelerimize saldırıda bulunan kişiler hakkında hukuki süreç başlatacak ve sürecin sonuna kadar takipçisi olacaktır. Saygılarımızla,

Yorum yaz

Habere yorum yapmak için tıkla