GÜNDEM

Süleyman Soylu: Selahattin Demirtaş ve Ömer Faruk Gergerlioğlu teröristtir

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Ankara’da düzenlenen İl Emniyet Müdürleri ile Değerlendirme Toplantısı’nda konuştu.
Soylu, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Büyük Daire’nin PKK’nın siyasi kanadı HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın serbest bırakılması yönündeki kararı için, “Hiçbir anlamı yok” dedi.

Soylu, Demirtaş ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Kobani’den önce ve sonra kendisi kardeşleri ve siyaset arkadaşları ile birlikte Türkiye’nin ekonomik siyasi, milli birlik huzur güven refah kalkınma ortamına terörist saldırılar gerçekleştiren ve bunu bir gün olsun bile kınamayan, ‘PKK’yı kınayın, PKK’yı eleştirin’ denmesine rağmen bir tek kez PKK ile ilgili herhangi bir açıklamada bulanmayan, onlara destek veren, onların ideolojik altyapısını siyasi bir organla meşrulaştırmaya çalışan Selahattin Demirtaş teröristtir.”

Bakan Soylu, “karakol ve cezaevlerinde çıplak arama” iddiasını ortaya atan HDP Kocaeli Milletvekil Ömer Faruk Gergerlioğlu’na tepki gösterdi.

Soylu şöyle konuştu:

“Ana muhalefet liderinin hala bu yalanların arkasında durduğuna şahit olduk. Türk Polis Teşkilatı’na bu iftirayı atan ispatlamazsa namussuzdur, şerefsizdir, alçaktır. Avrupa’dan peydahlandığı belli olan, Pensilvanya’dan peydahlandığı belli olan, Amerika’dan peydahlandığı belli olan çıplak arama iftirasını atmak alçaklık ve namussuzluktur. Gergerlioğlu denilen fersude FETÖ’cü bir teröristtir bunu herkes biliyor. Ben buradan yargıya da çağrıda bulunuyorum. Hakikaten bu adam teröristtir, bununla ilgili defalarca suç duyurusunda bulunduk, gereği yerine getirilsin.”

Yorum yaz

Habere yorum yapmak için tıkla