GÜNDEM

Yunus Soner: Atatürk’ün programı galip gelmiştir: ‘Geldikleri gibi giderler’

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Uluslararası İlişkiler Bürosu Başkan Yardımcısı Yunus Soner, ABD’nin Suriye’den Çekilme Kararı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye’nin ve Dostlarının İhtiyaç ve Gücünü Gören Parti: Vatan Partisi

Soner, “Amerikalı yetkililer Suriye’den çekilmeye başladıklarını duyurdu. Vatan Partisi ‘ABD BOP Haritası’na gömülecek’ demişti, şimdi gömülüyor. ‘ABD bölgemizden çekilecek’ demişti, çekiliyor. Vatan Partisi bilir, çünkü Türkiye’nin ve dostlarının ihtiyaç ve gücünü gören partidir.”

Türkiye-Suriye İlişkilerini Hayatta Tuttuk!

“Vatan Partisi, açılım sürecini bitiren, Silivri Duvarı’nı yıkan, FETÖ’yü gömen, Vatan Savaşı’nın başlamasını sağlayan partidir. Vatan Partisi, Amerikan saldırısı boyunca Türkiye-Suriye ilişkilerini hayatta tutmuş partidir. Fırat Kalkanı Harekatı’nın zeminini hazırlamıştır.”

‘Suriye Hükümetiyle doğrudan irtibat derhal kurulmalıdır!’

“ABD’nin çekilmesi çözümün önünü açmıştır. Türkiye oyalanmadan Fırat’ın Doğusu’na yönelik askeri tedbirlerini uygulamalıdır. Astana Müttefiklerimiz Rusya ve İran’la işbirliği sağlanmalı, Suriye Hükümetiyle doğrudan irtibat derhal kurulmalıdır.”

‘İkinci İsrail projesi çöpe gitmiştir.’

“Ankara, Moskova, Tahran ve Şam’ın işbirliği karşısında askeri harekatımız anında başarıya ulaşacaktır. Terör örgütleri beyaz bayrak çekecektir. Sözde ‘Kürdistan’, özde İkinci İsrail projesi çöpe gitmiştir.”

‘Amerikan silahlarını derhal yere atın ve teslim olun!’

“Türkiye ve komşu ülkelerdeki PKK üyelerine sesleniyoruz: Tüm bölge ülkeleri İkinci İsrail’e karşıdır. Türk Silahlı Kuvvetleri bu projeyi ve terörü bitirmekte kararlıdır. Amerika da bu projeden vazgeçti. Elinizdeki Amerikan silahlarını derhal yere atın ve teslim olun.”

Atatürk’ün programı galip gelmiştir: ‘Geldikleri gibi giderler’

“Günün görevi, Türkiye ve komşularında terörü bitirmek ve milli bütünlüğü sağlamaktır. Batı Asya, huzur, birlik ve kalkınmaya doğru ilerlemektedir.”

Yorum yaz

Habere yorum yapmak için tıkla