MEDYA

Yeni Akit Haber Müdürü Murat Alan: Sözlerim çarpıtılıyor

Sağlıkçılara yönelik sözleri tepki çeken Yeni Akit Haber Müdürü Murat Alan açıklama yaptı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Alan, “Asla sağlıkçılarımızı incitme gibi bir düşüncem yok. Zaten yayının 2. bölümünde DOKTOR DIŞI SAĞLIK PERSONELİNİN CİDDİ SIKINTILARI VAR bunlar biran önce giderilmelidir diyen KİŞİYİM! Kovidden bahsederken söylemek rüşvet gibi algılanıyor demek istedim! Ama sözlerim çarpıtılıyor!” dedi.

Alan, “Bu çarpıtmalar rağmen, açıkça söylemekten ezilmem, aksine gurur duyarım.. Kalbini kırdığım sağlık çalışanlarımızdan, sendikalarımızdan ÖZÜR DİLERİM. TÜM hemşirelerimiz, hasta bakıcılarımız, hastane personelimiz başımızın tacı, sorunlarını haber yapmak, destek olmakta vazifem..” ifadelerini kullandı.

Sağlıkçıların yaşanılan kriz ortamında özlük hakları gibi konuları açmamaları gerektiğini söyleyen Alan, “Afrin’e ordumuz gideceği zaman subaylarımızın ‘bizim özlük haklarımızı verin’ demesi gibi. Yahu biz bunu mu konuşuyoruz? TSK’nın oraya nasıl gireceğini mi konuşacağız, yoksa sizin özlük hakları konusunu mu? (…) Bu ne biliyor musunuz? ‘Rüşvetimi ver susayım’ mantığı gibi bir şey.” demişti.

Yorum yaz

Habere yorum yapmak için tıkla