GÜNDEM

Vatan Partisi’nden Hamza Dağ’a yanıt!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’le ilgili sözlerine yanıt geldi.

Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı, “Vatan Partisi Cumhur İttifakı’nın bir bileşeni değildir. Partimizin böyle bir gündemi, talebi ve açıklaması yoktur. Sn. Hamza Dağ’ın ifadeleri gerçek dışıdır. ” dedi.

“Cumhur İttifakı Türkiye için önemli ve değerlidir.” diyen Bursalı, “Ciddi dış tehditler ve iç cepheyi yarmaya yönelik senaryolar önümüzdeyken,milli kuvvetler arasına fitne sokma girişimlerine karşı herkesin dikkatli olması gerekir.” ifadelerini kullandı.

Bursalı’nın açıklaması şöyle;
Vatan Partisi Cumhur İttifakı’nın bir bileşeni değildir. Partimizin böyle bir gündemi, talebi ve açıklaması yoktur. Sn. Hamza Dağ’ın ifadeleri gerçek dışıdır. Vatan Partisi başı dik, birleşen Türkiye’de üretim ekonomisini kurmak için Türkiye Cephesi’ndedir.
Cumhur İttifakı Türkiye için önemli ve değerlidir. Ciddi dış tehditler ve iç cepheyi yarmaya yönelik senaryolar önümüzdeyken,milli kuvvetler arasına fitne sokma girişimlerine karşı herkesin dikkatli olması gerekir. Vatanseverlik ve sorumluluk bu girişimler karşısında sınanıyor.
FETÖ’nün Silivri duvarlarını yıkan, Soykırım yalanlarını tarihe gömen, 15 Temmuz gecesi ilk açıklamayı yapan Sn. Doğu Perinçek ve Vatan Partisi’dir. Bugün de aynı sorumluluk ve cesaretle Türkiye düşmanı planlara karşı, programımız ve siyasetlerimizle mücadelenin merkezindeyiz.

Yorum yaz

Habere yorum yapmak için tıkla