GÜNDEM

Özgür Bursalı kimdir, nereli ve kaç yaşında?

Vatan Partisi’nde Genel Sekreterlik ve Başkanlık Kurulu üyeliği görevlerine yeni isimler seçildi. Vatan Partisi Genel Sekreterliğine, Öncü Gençlik Genel Başkanı Özgür Bursalı seçildi. Genel Sekreterlikten ayrılan Utku Reyhan, Ulusal Strateji Merkezi Başkanı seçildi.

Özgür Bursalı kimdir?

1992 yılında Konya’ya bağlı Çumra ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Çumra’da, üniversite eğitimini Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı.

2009 yılından itibaren üyesi olduğu Vatan Partisi’nde çeşitli kademelerde görev yaptı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bilim ve Düşünce Topluluğu Başkanlığı ve Türkiye Gençlik Birliği Muğla İl Başkanlığı görevlerini yürüttü. Muğla’da Öncü Gençlik İl Yöneticiliği yaptığı 2011 yılında, Bodrum’da Amerikan askerlerinin başına çuval geçirildiği eylemin içinde yer almıştır.

2014 Ekim’de Türkiye Liseliler Birliği Genel Sekreteri seçildi ve TGB Genel Merkezinde görev aldı. 2016 yılında TGB Genel Sekreterliği görevini üstlenen Bursalı, aynı zamanda Öncü Gençlik Merkez Yürütme Kurulu üyeliğini yaptı. 2017 Mart ayındaki Vatan Partisi 10. Genel Kurultayı’nda MKK üyeliğine seçildi. 3 Eylül 2018 tarihinde yapılan Öncü Gençlik Genel Kurultayı’nda,  Genel Başkanlığa seçildi ve 26 Kasım 2020’ye kadar bu görevi yürüttü.

6 ay süren askerlik görevini Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı’nda tamamlamıştır.

Özgür Bursalı, başta Çin Halk Cumhuriyeti ve Kore Demokratik Halk Cumhuriyet olmak üzere Vatan Partisi’nin yurtdışı seyahatlerine katılmıştır.

Yorum yaz

Habere yorum yapmak için tıkla