GÜNDEM

Onur Akay, iki sinema emekçisinin daha ölümünü duyurdu

Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, iki ayrı ismin ölüm haberini daha duyurdu.

Duyurduğu ölüm ve hastalık haberleri nedeni ile magazin camiasında ‘Felaket Tellalı’ lakabı ünlenen ses sanatçısı Onur Akay, kendi internet sitesinde “Sinema dünyasının emekçileri yine sessiz sedasız defnedildiler!” başlıklı bir yazı yazdı. Dün gece saatlerinde usta oyuncu Cengiz Baykal’ın ölüm haberini duyuran Akay, emektar oyuncu Remo Değerli’nin 6 gün önce, senarist ve yönetmen Mahur Özmen’i ise iki gün önce vefat ettiğini açıkladı.

“SÖZLERE VE TEPKİLERE KIZMIYORUM”

“Yazılarımda sürekli ölüm haberleri duyurduğum için, sokakta ve sosyal medyada bana ‘Azrail’in Basın Sözcüsü’, ‘Gamlı Baykuş’ ve ‘Felaket Tellalı’ gibi sözlerle tepki gösteren gençler oluyor. Ancak ben bu sözlere ve tepkilere kızmıyorum. Çünkü duyurduğum isimlerin hayranlarından ve ailelerinden gelen dualar, neredeyse o tepkiler kadar çok.” yazan Onur Akay, “Sinema ve televizyon dünyasının gölgede kalan emekçilerinin ölümünden, maalesef kimsenin haberi olmuyor! İşte sinema dünyasının emekçileri yine sessiz sedasız defnedildiler. Bir haftadır bazı özel nedenlerden dolayı yazılarıma ara vermiştim ve bana gelen bu haberleri yazamamıştım. İşte hiçbir yerde yayınlanmamış ve hiç kimsenin haberi olmayan iki ölüm haberi…” ifadelerini kullandı.

Onur Akay yazısında şöyle devam etti:

“REMO DEĞERLİ VEFAT ETTİ!

Sinemamızın emektar oyuncularından Remo Değerli’yi, 15 Kasım 2018 Perşembe günü kaybettik. Hor Görme Garibi, Vatan Kucağında, Günahkar, Sen Benimsin, Düştüm Çıkmazlara, Çağdaş Bir Köle, Yemin, Yetimler Ahı, Aşkımın Mahkumuyum, Kanlarıyla Ödediler, Dağ, Hızlı Takip, Bizim Mesele gibi çok sayıda filmde rol alan Remo Değerli, 16 Kasım 2018 Cuma günü sessiz sedasız defnedildi.

MAHUR ÖZMEN VEFAT ETTİ!

Ve yine sinemamıza ‘Adalet Oyunu’ ve ‘Beni Sen Anlat’ isimli adlı iki film kazandıran senarist ve yönetmen Mahur Özmen’i ise, 19 Kasım 2018 Pazartesi günü kaybettik. ‘Adalet Oyunu’ isimli filmin başrollerini Erol Keskin, Mustafa Uğurlu, Tolga Evren ve Serap Sağlar paylaşmıştı. Mahur Özmen, 20 Kasım 2018 Salı günü Ankara Karşıyaka Camii’nde ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazı sonrası, sessiz sedasız son yolculuğuna uğurlandı ve Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Nur içinde yatsınlar inşallah.”

Etiketler

Yorum yaz

Habere yorum yapmak için tıkla