Ana Sayfa GÜNDEM Ömer Çelik: Burada sağduyu meselesiyle hareket etmek zorunludur

Ömer Çelik: Burada sağduyu meselesiyle hareket etmek zorunludur

16 views
0
Abone Ol

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. MYK’nın ardından AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Boğaziçi Ünüversitesi’nde yaşananlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Boğaziçi Üniversitesi eylemlerinde, terörle iltisaklı bazı grupların eylemlerin içine girmesi gibi meselelere karşı son derece hassas olunması ve bu hassasiyetin korunması gerektiğini vurgulayan Çelik, şöyle konuştu:

“Aksi halde hiç istemediğimiz birtakım durumlar ortaya çıkabilir. Nitekim güvenlik güçleri de bunu sağlamak için elinden gelen gayreti gösteriyor. Bu tip meselelerde herkesin sağduyu üretmesi gerekir. Yani öğrencilerin içerisine bu grupların sızması konusunda işte valilik açıklama yapıyor, kimler ne kadar süre içerisinde hangi eylemlere katılmış bunların iltisakları nedir, bu grupların durumları nedir gibisinden. Burada sağduyu meselesiyle hareket etmek zorunludur. Herkes demokratik protesto hakkını kullandı. Ondan sonra engelleme, işte kampüsün şu bölümünü işgal etme, rektörü dışarı çıkarmayız, rektöre hesap sorarız gibisinden yaklaşımlar demokratik protesto kavramı içine girmiyor. Boğaziçi Üniversitesi, hepimizin göz bebeği bir üniversite, Türkiye’nin en büyük kazanımlardan bir tanesi. Dolayısıyla bundan sonrasında artık eğitim-öğretim hayatının orada sağlıklı bir şekilde işlemesine odaklanmak gerektiği herkesin en önemli hassasiyeti olmalıdır.”

Abone Ol
Önceki İçerikMüge Anlı’dan o sözlere sert tepki: Sana bir yumruk atarım, bir de yer çarpar
Sonraki İçerikMerve Şebnem Oruç kimdir, nereli ve kaç yaşında?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz