GÜNDEM

Muharrem İnce CHP’den istifa etti: ABD’den demokrasi dilenenlerle yolumu ayırıyorum

CHP içinde yaşanan tartışmalar sonucu geçen eylül ayında Memleket Hareketi’ni kuran eski Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP’den istifa ettiğini duyurdu.

İnce’nin açıklaması şöyle;

“ABD’den demokrasi dilenenlerle yolumu ayırıyorum, ‘Atatürk’ diyemeyenlerle yolumu ayırıyorum. Bu yönetimle yollarımı ayırıyorum. 50 yıl CHP’ye küfredip bugün sahte CHP’li olanlarla yolumu ayırıyorum. FETÖ’cüleri, Sorosçuları koruyanlarla yolumu ayırıyorum. Mavi Vatan’ı kavrayamayanlarla yolumu ayırıyorum. ‘Türkiye maalesef Azerbaycan’a yardım etti’ diyenlerle yolumu ayırıyorum. Bu arkadaşlardan ayrılıyorum.

Hedefimiz 50+1. Tek adam partisi değil, ortak aklında partisi olacağız. Bizim işimizin olmayacağı tek yer Cumhur İttifakı’dır. Partimizin ismi, logosu her şeyi hazır. Her şeyimiz tamam. Bize yakışır bir şekilde açıklayacağız. Bugün e-Devlet üzerinden CHP’den istifa edeceğim. Gerekçesini de hafta içi yazılı olarak göndereceğim.”

İnce, CHP’den ayrılan Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy ve Özcan Özel’in de Memleket Hareketi’ne katıldığını söyledi.

Yorum yaz

Habere yorum yapmak için tıkla