Ana Sayfa GÜNDEM Milli Savunma Bakanlığı duyurdu: Operasyon devam ediyor

Milli Savunma Bakanlığı duyurdu: Operasyon devam ediyor

45 views
0
Abone Ol

Milli Savunma Bakanlığı, Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesindeki terör hedeflerine yönelik Pençe Kartal-2 Harekatı düzenlendiğini duyurdu.

MSB’den yapılan açıklamada “Terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak için saat 02.55’ten itibaren düzenlenen operasyona devam ediliyor.” ifadelerine yer verildi.

MSB’den yapılan açıklama şöyle;

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından icra edilen başarılı operasyonlar neticesinde ağır kayıplar veren PKK/KCK terör örgütünün, Irak’ın kuzeyinde bazı bölgelerde varlığını halen sürdürmeye; yeniden barınma alanları ve mevziler oluşturmaya devam ettiği ve geniş çaplı bir saldırı hazırlığı içinde olduğu tespit edildi.

PKK/KCK ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirerek; Irak kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak maksadıyla; uluslararası hukuktan doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak kuzeyinde Gara bölgesinde bulunan ve teröristler tarafından kullanılan hedeflere 10 Şubat 2021 günü saat 02.55’ten itibaren “Pençe Kartal-2 Harekâtı” düzenlendi. Operasyona devam edilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Abone Ol
Önceki İçerikMehmet Siyam Kesimoğlu CHP’ye geri dönüyor
Sonraki İçerikMevlüt Dudu ve Hakkı Akalın CHP’den istifa etti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz