GÜNDEM

MHP’den Yeniçağ’a sert tepki: Fitneçağ’ın hakiki yüzü budur!

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Edip Semih Yalçın, Yeniçağ’ın MHP hakkındaki haberine tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Yalçın, “Fitneçağ’ın hakiki yüzü budur! Bakmayın sözde vatanseverlik, pehlivanlık, yiğitlik kisvesine!” dedi.

Yalçın’ın açıklaması şöyle;

1-Fitneçağ’ın bozuk plak gibi MHP hakkında aynı temelsiz iddiaları tekrarlaması, bu defa yine “hedef gösteriyor” diyerek partimiz aleyhindeki aşağılık propaganda ve algı çalışmaları birer klasik FETÖ yöntemidir.

2-Fitneçağ hiçbir zaman millî direnişin kalesi olmamış, düpedüz millî direnişin kafesi haline gelmiştir. Bu mevkute paçavrasının attığı her adım, Türk milliyetçilerinin ayağına pranga, bileğine kelepçedir.

3-Aslında boğmaya çalıştıkları Türk milliyetçiliği, Fitneçağ’a da desteklediği kurmaca partiye de beş numara bol gelir. Fitneçağ’ın hakiki yüzü budur! Bakmayın sözde vatanseverlik, pehlivanlık, yiğitlik kisvesine!

4-Pensilvanya misyoneri Çelimsiz Ahmet Efendinin çalımlarına bakarsanız sanırsınız kahraman! Türk milliyetçileri, Kandil iltisaklı Pensilvanya’nın gönüllü forsalarının martavallarını yutmaz.

5-MHP ve Ülkücü Hareket; uşaklarının pis mevkutesi üzerinden Pensilvanya’nın oynadığı kirli oyunları başlarına geçirecek. Camiamız, FETÖ kumaşıyla dokumaya çalıştıkları tezgâhlarını başlarına geçirecek ve çoktan pazara çıkmış fitne İP’liklerini ellerine verecek.

6-Fitneçağ; misyonu gereği arkasında durduğu İP’in, zillet ittifakı çatısı altında PKK’nın siyasi kanadıyla kucaklaşmasını, MHP’yi terör kelimesiyle bir araya getirmeye çalışarak gizleyemeyecek.

7-Desteklediği kurmaca parti,”Bizim oylarımızla burada oturuyorsunuz.” diyen HDP sözcüsünün kazığını bile içinden çıkaramazken bize çamur bulaştırma çabaları boşuna! Dırar Mescidi işlevi gören fısk ve fücur taifesinin sesinin bir paçavra olduğunu Türk milliyetçileri “iyi” biliyor

8-Başına hukuksuz bir iş gelip başkasından bilen, aynaya baksın. Taşlanan, attığı taşa; ayağına fitne ve fesat dolanan, taşıdığı başa baksın. Namertlik eden, mertliğin kadrini bilemez.

9-Siyasi rakiplerini hasım ve düşman belleyerek şerefleriyle, haysiyetleriyle oynayanların; arı ve namusu ortalığa düşer. Bir camianın veya grubun kutsallarına, değerlerine hücum edenler, derhâl meşru karşılık görür. Bu, bir etkiye tepki meselesidir ve kendiliğinden gelişir.

10-Hâl böyleyken her türlü şeni iftirayla, kuyruklu yalanla genel başkanımız ve partimiz suçlanmaktadır. Kimsenin başına nöbetçi dikemeyiz. Kimseyi de asla hukuk dışı yollara teşvik etmeyiz.

11(son)-Ancak Ülkücü Hareket’e ve MHP’ye ve liderine mesnetsiz suçlamalarla dil uzatılmasına kesinlikle sessiz kalmayız. MHP; Türkiye’de toplumsal huzur ve barışın güvencesi, demokrasinin sigortasıdır.

Yorum yaz

Habere yorum yapmak için tıkla