GÜNDEM

MHP’den Tunç Soyer’e sert tepki: İzmirlinin sabrını zorlamaktadır

MHP MYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Koordinatörü yaptığı Orçun Masatçı ve bir belediye çalışanının gözaltına alınmasını değerlendirdi.

Osmanağaoğlu’nun açıklaması şöyle;

1. Tunç Soyer tarafından işe alınan İzmir Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Koordinatörü Orçun Masatçı ve bir belediye çalışanının daha aralarında olduğu 48 kişi MLKP, TKP/ML, DSİH ve PKK/YPG terör örgütlerine üye oldukları gerekçesiyle göz altına alındı.

2. İzmir Büyükşehir Belediyesine ait şirketlere KHK ile ihraç edilen isimleri yüksek maaşlarla istihdam eden, terör örgütlerinin propagandasını yapan isimleri Belediyeye dolduran Tunç Soyer İzmir’in yüz karasıdır.

3. Hakkında şiirler yazılan, şairlere ilham kaynağı olan güzelliklere ev sahipliği yapan güzel İzmir’imize hizmet yerine terör örgütlerine göz kırpan, terör örgütü üyelerine kucak açan Tunç Soyer İzmirlinin sabrını zorlamaktadır.

4. İzmir Büyükşehir Belediyesinin kaynaklarıyla yaptığı reklam çalışmaları da, yüzüne taktığı “insani” maske de Tunç Soyer’in gerçek yüzünü gizlemeye yetmemektedir. Maske düşmüş, kel görünmüş, mızrak çuvalı delmiştir!

Yorum yaz

Habere yorum yapmak için tıkla