GÜNDEM

Mehmet Metiner’den Nagehan Alçı’ya tepki

AK Partili Mehmet Metiner, PKK’nın siyasi ayağı HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın salıverilmesini savunan Habertürk yazarı Nagehan Alçı’yı sosyal medyadan eleştirdi. Mehmet Metiner, Nagehan Alçı için “Kimleri baştacı etmişiz geçmişte” ifadesini kullandı. Metiner, CHP’li Bülent Tezcan ve İyi Partili Yavuz Ağıralioğlu’na da tepki gösterdi.

Sosyal medyadan açıklama yapan Metiner, “Bir televizyon kanalını izliyorum. Reis’in bir dönem uçağında sıkça ağırlanan bir bayan gazeteci nasıl da AİHM kararını savunuyor. Nasıl da Demirtaş’ın salıverilmesini hararetle savunuyor. Dokunulmazlıkların kaldırılmasının yanlışlığı vs Kimleri baştacı etmişiz geçmişte” dedi.

CHP’li Bülent Tezcan’a tepki gösteren Metiner, “İzlediğim tartışma programında niye HDP temsilcisi yok diye söyledi CHP’li Bülent Tezcan. Gerek yok ki! Tezcan’la birlikte Alçı var zaten. İYİ Partili Ağıralioğlu da zaman zaman destek veriyor zaten. Diğer iki isim değil de Ağıralioğlu’nun destekçi tavrı ve suskunluğu.” ifadelerini kullandı.

Bahsettiği kişinin kim olduğu sorulan Metiner, “Meraklılarına cevabımdır: Bahsettiğim bayan kişi NAGEHAN ALÇI’dır.” diye yazdı.

Yorum yaz

Habere yorum yapmak için tıkla