GÜNDEM

Kılıçdaroğlu: Uyuşturucu ticareti yapan adamdan vergiyi alacaksın, organ ticareti yapan adamdan vergiyi alacaksın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun meclisteki skandal sözleriyle ilgili AK Parti ve Vatan Partisi’nden sert tepkiler geldi. Açıklamalarda vergi almanın yasal statü kazandıracağı söylendi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, meclis toplantısı konuşmasında skandal bir açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu konuşmasında, “Sen asıl alınması gereken yerlerden vergiyi alacaksın, uyuşturucu ticareti yapan adamdan vergiyi alacaksın, organ ticareti yapan adamdan vergiyi alacaksın” dedi.

Vatan Partisi MKK üyesi ve Ulusal Strateji Merkezi (USMER) Başkanı Utku Reyhan, Kılıçdaroğlu’nun sözlerine ilişkin “Bu her zamanki gaflardan olamaz. Metinler önceden yazılıyor, kontrol ediliyor, önüne konuluyor. “Uyuşturucu ve organ tacirlerinden vergi alınsın” ne demek? Bunlar TCK’daki en ağır suçlar arasında. Vergi alınması için yasal kazanç olması gerekir. Yasal olabilir mi? Çok ilginç.” ifadelerini kullandı.

Skandal sözlere bir tepkide AK Parti Grup Başkanvekili Dr. Mehmet Muş’tan geldi. Muş, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun bu sözlerini alıntılayarak “Kılıçdaroğlu ‘Organ ticareti ve uyuşturucu ticareti yapanlardan vergi alın’ diyor. Yani bu işleri yasal hale getirin demiş oluyor. Bu adam dengeyi yitirmiş. Ne söylediğini bilmiyor! Allah akıl-fikir versin!” dedi.

Yorum yaz

Habere yorum yapmak için tıkla