GÜNDEM

İranlı Marjan Yahyakhoo kaçırıldı mı, kim kaçırdı? Ortaya çıkan Marjan’dan çelişkili açıklama

4 gün önce İstanbul Etiler’de kaçırıldığı düşünülen ve aranan Marjan Yahyakhoo ortaya çıktı.

atv’de ekrana gelen Müge Anlı ile Tatlı Sert programına çıkan Marjan Yahyakov yaşadıklarını anlattı.

Marjan Yahyakhoo’un annesi Maryam Ahadi, “Programdan bir kaç saat sonra kızımı bıraktılar. Kızımın hayatı tehlikedeydi. Kızım İstanbul’u göbeğinde kaçırıldı. Çok tehlikeli insanlarmış” dedi.

Marjan’nın ifadesinin uzun sürdüğünü belirten Müge Anlı, ifadedeki çelişkiye dikkat çekti. Anlı, “aslında polis kızınızın anlattığı hiç bir şeye inanmadı” dedi.

Marjan “Annem Türkiye’de olmasaydı ve aranmasaydım şu an burada olur muydum bilmiyorum” dedi.

Olay anını anlatan Marjan, “taksi bekliyordum, bir kadının sesini duydum. Ben hiç bir şey anlamadım, kimsenin yüzünü görmedim. Biri tuttu beni arkamdan “sakin ol yardımcı oluyorum, yardımcı oluyorum dedi”. Arkamdan bir el geldiğini hatırlıyorum” ifadelerini kullandı.

Kaçırılmasının ardından yaşadıklarını anlatan Marjan, “kalbim hızlandı, gözlerim karardı. Bayıldıktan sonra hiç ayılmadım. 4 gün boyunca kendimde değildim. Hiç bir şey hatırlamıyorum” dedi.

Ayıldıktan sonra nerde olduğu sorulan Marjan, “sokakta oturuyorum, eşyalarım yanımdaydı. Bir taksi buldum spor salonunun yerini söyledim.” diye konuştu.

Marjan’ın çelişkili ifadelerine dikkat çeken Müge Anlı, “Bu anlattıklarına kimse inanmadı. Onun için polis ifaden uzun sürdü.” dedi.

Kendisinin kaçırdıklarını iddia eden kişilerin “korona yüzünden seni hastaneye götürmedik, doktor çağırdık” dediğini aktaran Marjan, “kimsenin yüzünü görmedim. Bir odadaydım pencere bile yoktu” dedi.

Marjan’a tepki gösteren Müge Alı, “Sen çok atıyorsun, reklama gidiyorum, kendini toparla her şeyi anlat” dedi.

Reklam arası Marjan ile konuştuklarını aktaran Anlı, “olayların her türlü üzerine gitme taraftarıyım. Ben senin yerinde olsam anlatırdım” dedi.

Marjan’ın annesi Maryam Ahadi, “sadece şunu biliyorum kızımı kaçıran insanlar iyi insanlar değil.” dedi.

Anlı, “senin dediğin kişiler seni alamaz, burası da muz cumhuriyeti değil” dedi.

Yorum yaz

Habere yorum yapmak için tıkla