GÜNDEM

Gazeteci Hikmet Genç’ten CHP iddiası: 8 vekil daha istifa edecek

A Haber’de ekrana gelen Memleket Masası programına konuk olan Akşam Gazetesi Yazarı Hikmet Genç, CHP’den 8 milletvekilinin daha istifa edeceğini iddia etti.

Genç, “Muharrem İnce’nin arkasından gelecek olan benim bildiğim kadarıyla 8 vekil daha var.” ifadelerini kullandı.

Genç’in açıklaması şöyle;
Muharrem İnce’nin söylediği şeyler bizim yıllardır söylediğimiz şeyler, yani bir farklılık yok ama geldiğimiz yer burası. Özellikle üzerinden tekrar tekrar geçelim, Libya meselesi, Karabağ meselesi ve Akdeniz meselesinde öyle bir yere savruldu ki CHP; yani düşünebiliyor musunuz Azerbaycan’daki büyük mücadeleye bile ‘cihatçılar gönderiliyor’ denildi. Emine Ülker Tarhan’ın terk ettiği CHP, bu CHP değildi, buraya kadar da gelmemişti.

Muharrem İnce, Millet İttifakı içinde yer alamaz. Çünkü söylemiş olduğu şeyler ortada. ‘Soros’tan, FETÖ’cülerden, ABD’den demokrasi dilenenlerle ve dahi Atatürk diyemeyenlerle benim işim olmaz’ diyerek yolunu ayırdı.

Peki, etkisi ne olur? ‘Eskiden kol kırılır yen içinde kalır’ şeklinde bir CHP vardı. Ama şimdi o CHP de yok. CHP’nin içinde Muharrem İnce’nin söylemleriyle bire bir aynı düşünen ve rahatsız olan çok büyük bir kitle var. Hem teşkilatta var, hem seçmende var. O yüzden şu anda Muharrem İnce’nin arkasından gelecek olan benim bildiğim kadarıyla 8 vekil daha var.

Yorum yaz

Habere yorum yapmak için tıkla