GÜNDEM

EGM’den Vedat Kaya açıklaması: Kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır

FETÖ ve PKK’ya yakınlığıyla bilinen çok sayıda sosyal medya hesabı, PKK tarafından kaçırıldıktan sonra Gara’da şehit edilen polis memuru Vedat Kaya’nın KHK ile görevden ihraç edildiğini yazdı.

Emniyet Genel Müdürlüğü iddiaları yalanladı. EGM’den yapılan açıklamada, “Bazı sosyal medya platformlarında yer alan, “şehit edilen polis memuru Vedat Kaya’nın, PKK tarafından kaçırıldıktan sonra KHK ile ihraç edildiği” yönündeki haberler kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır.” ifadelerine yer verildi.

Bazı sosyal medya platformlarında yer alan, “şehit edilen polis memuru Vedat Kaya’nın, PKK tarafından kaçırıldıktan sonra KHK ile ihraç edildiği” yönündeki haberler kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır.

KHK’lar kapsamında yapılan kamu görevinden çıkarma işlemleri, ilgililerin isimleri ile birlikte Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmektedir. Şehidimiz hakkında bu kapsamda herhangi bir işlem tesis edilmediği de ilgili KHK listelerine bakıldığında görülecektir.

Şehit polis memuru Vedat Kaya’nın memuriyet hakları, PKK terör örgütü tarafından kaçırıldığı günden bu yana kesintisiz olarak devam etmiştir.

Menfur olayın ardından şehitlik işlemleri de başlatılmıştır.

Şehitler üzerinde yapılmaya çalışılan bu tür provokasyon girişimleri, hem şehidimizin ailesi ve yakınlarını hem de Emniyet teşkilatını derinden üzmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yorum yaz

Habere yorum yapmak için tıkla