GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün açıklayacağı müjde ne?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çarşamba gününü işaret ederek, ”Millete Sesleniş konuşmamı özellikle izlemenizi tavsiye ediyorum. Sizlere birçok güzellikleri orada takdim edeceğim.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın Çarşamba gününü işaret etmesinin ardından “müjde ne” sorusu en çok arananlar arasında yerini aldı. Peki Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklayacağı müjde ne?

İlk tahminler “yerli aşı, 4. sondaj gemisi ve kısıtlamalar kalkacak” oldu. İşte sosyal medyada en çok konuşulan tahminler…

YENİ SONDAJ GEMİSİ

Sondaj faaliyetleri Fatih, Yavuz ve Kanuni ile yürütülürken; dördüncü sondaj gemisi için ön anlaşma yapıldı. Türkiye Gazetesi’nde yer alan habere göre, Norveç’ten “Bolette Dolphin” isimli sondaj gemisi satın alınacak. Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) envanterine katılacak olan gemi, şu an Norveç’te bulunuyor. Bürokratik işlemlerin tamamlanmasının ardından Türkiye’ye gelmesi beklenen geminin, 2014 yılında Güney Kore’de Hyundai tarafından inşa edildiği, bu zamana kadar Fred Olsen enerji şirketi tarafından kullanıldığı öğrenildi.

YERLİ AŞIYI MI AÇIKLAYACAK?
İlk olarak müjdenin yerli aşı ile ilgili olabileceği belirtiliyor. Türkiye’de yürütülen yerli aşı çalışmalarında gelinen son durumun aktarılacağı ve bir tarihin açıklanacağı düşünülüyor.

KISITLAMALAR KALKACAK MI?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında paket servise geçen kafe ve restoranların açılacağı, hafta sonu yasaklarının kalkacağını iddia edenler de var.

REFORMLAR
Yine, Adalet Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yürütülen reformların da açıklanacağını tahmin edenler var. Bununla beraber Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, İnsan Hakları Eylem Planı’nı açıklayacağı da konuşuluyor.

TESLA YATIRIM
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklayacağı müjde olarak, elektrikli araba üretimi ve Tesla’nın yatırım haberi olabileceğini ifade edenler de var.

ALTIN MADENİ-YENİ DOĞALGAZ REZERVİ
Kulislerde, Erdoğan’ın enerji alanında da müjde açıklayacağına dair tahminler yürütülüyor. Altın madeni ve Akdeniz’de yeni doğalgaz rezervinin olabileceği ifade ediliyor.

Yorum yaz

Habere yorum yapmak için tıkla