GÜNDEM

CHP’li vekil Pınar Gültekin’in babasını davadan vazgeçmesi için aradı mı? Öztrak ve Süleyman Girgin’den açıklama

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP’li bir Muğla milletvekilinin Pınar Gültekin’in ailesini arayıp “davadan çekilmesini” istediği yönündeki iddiaları değerlendirdi. Gündeme gelen iddialar sonrası açıklamada bulunan CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, aileyi arayan tek milletvekilinin kendisi olduğunu belirtti.

MYK sonrası açıklama yapan CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, “CHP olarak biz, bu tür olaylar karşısında hiçbir taviz vermeyiz. Bu tür olaylara hiçbir şekilde izin vermeyiz.” dedi.

Öztrak, “Ama bu iddialar mesnetsizse, dayanağı yoksa bununla ilgili olarak da gerekli her türlü hukuki takibi yaparız.” ifadelerini kullandı.

Öztrak, “Değerli milletvekili arkadaşımız açıklamasını yapmıştır. Taziyede bulunmak için aileyi aradım 1,5 dakika konuştum diyor. Eğer bu iddialar ispat edilirse CHP’den de milletvekilliğinden de istifa ederim diyor. Bu mesnetsiz iddiaların hukuki takibini yapacağız.” diye konuştu.

Gündeme gelen iddialar sonrası açıklamada bulunan CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, aileyi arayan tek milletvekilinin kendisi olduğunu belirtti.

Girgin, “Pınar Gültekin’in cenazesinden bir gün sonra (23 Temmuz) mağdur ailesiyle taziye amaçlı aramanın dışında hiçbir diyaloğum olmamıştır. Buna rağmen insani amaçlı bir aramanın bu noktaya gelmesinden şaşkınım.” dedi.

Girgin, “Davaya benim müdahil olduğuma air en ufak bir kanıt, en ufak bir teknik bulgu, en ufak bir ima ortaya çıkarsa ben sadece CHP’den değil milletvekilliğinden de istifa edeceğimi taahhüt ederim.” ifadelerini kullandı.

Yorum yaz

Habere yorum yapmak için tıkla