GÜNDEM

Can Ataklı’nın konuşmasına büyük tepki

Tele1 programcısı Can Ataklı’nın bugün YouTube üzerinden yaptığı değerlendirmeye İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan sert tepki geldi. Ataklı konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görevi bırakması için, “Büyük bir doğal afet, büyük bir deprem, başka bir doğal felaket… Çok büyük sel, çok büyük yangınlar… Hani Avustralya’yı yakan yangın vardı ya o kadar büyük yangınlar, deprem, çok büyük can kaybına yol açacak sel felaketi gibi… Ama en korkutucu olan Türkiye’nin bir askeri başarısızlık elde etmesi.” ifadelerini kullanmıştı.

Ataklı’nın konuşması büyük tepkiye neden oldu.

Ataklı’ya tepki gösteren Altun, “Muhalefetin sözcülüğünü yapanlar haftaya darbe söylemleri ile başlamışlar. Biri “Darbe yapabilecek kabiliyetimiz maalesef yok” derken, bir diğeri “Menderes erken seçim yapsaydı 27 Mayıs olmazdı” diyor. Darbe özlemi içerisinde olanların bu eşgüdümlü söylemleri hiç sürpriz değil.” dedi.

Altun, “Milletin demokratik, sivil hak ve kazanımlarını bir türlü hazmedemeyen, seçilmiş hükümeti kendilerinden olmadıkça meşru görmeyen darbeci zihniyet, 27 Mayıs’tan bu yana hep aynı. Bu millet, seçtiği lideriyle birlikte 15 Temmuz destanını yazan millettir. Kimse aklından çıkarmamalı.” ifadelerini kullandı.

Altun, “Seçimleri sadece kendileri kazanacaksa meşru gören, Menderes’ten Erdoğan’a milletin adamlarını hiçbir zaman hazmedemeyen bu zihniyete karşı milletimiz elbette uyanıktır. Darbeyi savunanların, meşru görenlerin, darbeyle tehdit edenlerin demokrasi söylemi ise sadece trajikomiktir.” diye ekledi.

Yorum yaz

Habere yorum yapmak için tıkla