SAĞLIK

7 Ocak Koronavirüs Tablosu paylaşıldı

Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatlik durum açıklandı. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Türkiye’de son 24 saatte 183 bin 3 Kovid-19 testi yapıldı, 12 bin 171 kişinin testi pozitif çıktı, 194 kişi hayatını kaybetti.

Ağır hasta 3 bin 201 oldu, 8 bin 211 kişinin Kovid-19 tedavisinin/karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 2 milyon 172 bin 251’e yükseldi.

Durumu sosyal medya hesabından değerlendiren Sağlık Bakanı Koca, “Bugün tespit edilen 1370 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımız her geçen gün azalıyor. Aktif vaka sayımızda sınırlı artış gözleniyor. Kısıtlama ve tedbirler netice vermeye devam ediyor. Tedbirlere uyarak kazanacağız.” dedi.

Aşı ile ilgili konuşan Koca “Prof. Dr. Uğur Şahin ve ekibiyle Biontech aşısının ülkemize gelişi ile ilgili son planlamaları ele aldık. Toplantımızda ayrıca bize ayrılan aşı dozlarının sayısını nasıl artırabileceğimizi de görüştük. Yeni üretim imkânları devreye girdikçe Türkiye’ye ayrılan kapasite de artacak.” İfadelerini kullandı.

Yorum yaz

Habere yorum yapmak için tıkla