Gazeteci Onur Dalar sosyal medya hesabından Celal Başlangıç ve Ragıp Duran’ın yönettiği Artı TV’ye ilişkin dikkat çeken paylaşımlar yaptı.

Dalar mesajlarına, “Şimdi sizlere emekten yana olduğunu söyleyen, ama ben dahil birçok kişiyi sigortasız çalıştıran ve kanalda sendikalaşmayı engelleyen @ArtiTV’de yaşadıklarımı anlatacağım” diye başlayan Onur Dalar, yaklaşık bir buçuk yıl Artı TV’de çalıştığını ancak sigorta primlerinin ödenmemesi nedeniyle hukuki süreç başlattığını öne sürdü.

Kanaldaki sorunların çözümü için başlatılan sendikalaşma sürecinin de tehditlerle engellendiğini iddia eden Onur Dalar, “kanalın engellemeye çalıştığı bizim de sendika yoluyla düzeltmeye çalıştığımız konular nelerdi? Uzun çalışma saatleri ve hafta sonu mesai kitlenmesine rağmen mesai ücreti ödenmemesi, kötü yemekler (zehirlenmelerin yaşandığı oldu), mobbing vs. 300 liraya tam zamanlı kameraman arkadaşlar oldu. Sigortasız ve çok düşük ücretle çalıştırılan stajyerler artık doğal bir durum haline gelmişti” ifadelerini kullandı.

Onur Dalan’ın mesajları

şöyle:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here