Ana Sayfa / Medya / Yazar Selim Gündüzalp: “Kimsenin Vazifesi Önemsiz Değildir”

Yazar Selim Gündüzalp: “Kimsenin Vazifesi Önemsiz Değildir”

Öğrencilere sosyal ve kültürel alanda daha fazla katkıda bulunmak için hizmet içi eğitim almaya başlayan Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evi öğretmenleri, eğitimci ve yazar Selim Gündüzalp’ın konuk olduğu seminerde “Eğitimde Sabır” konusunu işledi. Konuşmasına dua ile başlayan Gündüzalp, öğretmenlerin daha fazla inisiyatif alması gerektiğini vurguladı.

Bilgi Evi ve Gençlik Merkezi öğretmenlerinin öğrencilere sosyal ve kültürel manada desteğini arttırmak için öğretmenlere hizmet içi eğitim vermeye başlayan Zeytinburnu Belediyesi, eğitimci, yazar Selim Gündüzalp’ın konuk olduğu seminerde “Eğitimde Sabır” konusunu işledi. Söyleşiye kısa bir dua ile başlayan Gündüzalp, “Dua az bir şey değildir. Belki de en başta ve en sonda olması gerekendir.” diyerek duanın önemini ifade etti.

Gündüzalp, eğitimde öğretmenlerin inisiyatif almaları gerektiğini belirttikten sonra Mehmet Akif’in bir hatırasını nakledip, inisiyatif alan bir öğretmenin bu millete Mehmet Akif’i nasıl armağan ettiğini anlattı. Bununla beraber adaletli olmanın da bir o kadar önemli olduğunu söyleyen Gündüzalp, kimsenin vazifesinin önemsiz olmadığını belirterek, özellikle öğretmenlerin bu konuda daha fazla dikkat etmeleri gerektiğini çünkü gözden kaçan bir ihmalin ileride büyük sıkıntılara neden olacağını belirtti.

Bir öğrencinin zorlu olmasının öğretmenlere katkı sağlayacağını ifade eden Gündüzalp, “Tüm eğitimcilere sabırlı olmalarını tavsiye ederim. Sabırlı olmak öğrenciyi kazanma yolunda en önemli ölçüttür.”dedi.

Seminere kendi öğrencilik hatıralarını naklederek devam eden yazar Gündüzalp, konuşması sonunda öğretmenlere kitaplarını imzalayıp hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bu Haberler ilginizi Çekebilir...

Nevşin Mengü’nün yeni adresi

Nevşin Mengü, Bavul dergisinde yazmaya başlıyor. Dergi, Mengü’nün temmuz ayı itibarıyla her ay yazacağını duyurdu. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir