GÜNDEM

Soylu’dan Yılmaz Özdil’e sert tepki: Bizim köyde şöyle söylerler; İt ürür kervan yürür!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun sınır hattındaki birlikleri ziyaretinde çekilen fotoğraf gündem olmuştu. Soylu ve askerlerin yer sofrasına oturması muhalif isimlerin tepkisini çekmiş “şov” olarak yorumlanmıştı.

Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yılbaşında sınırdaki askerlerle yemek yediği fotoğrafı paylaşarak, “38 yıldır bu memlekette gazetecilik yapıyorum, terörün en saldırgan dönemlerinde sınır karakolları gördüm, Türk askerinin postalını çıkarıp yerde yediğini ilk defa görüyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Özdil’in bu sözlerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan çok sert yanıt geldi. Kişisel sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşımda bulunan Bakan Soylu, Özdil’i terör örgütü PKK yandakçısı olmakla suçladı.

Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada fotoğrafları da paylaşarak şu ifadeleri kullandı; “Yıllar sonra, üç ay önce üstlendiğimiz Belbuka Üst Bölgesi sadece PKK’nın değil, PKK yardakçıları Yılmaz Özdil ve medya faresinin de psikolojisini bozmuş anlaşılan… Bizim köyde şöyle söylerler; İt ürür kervan yürür!”

Yorum yaz

Habere yorum yapmak için tıkla