GÜNDEM

Son Dakika: Tunceli Valiliği’nden Hüseyin Enes Candan açıklaması

Tunceli Valiliği, Hozat ilçesinde teröristlerle çıkan çatışmada, J. Er. Hüseyin Enes Candan’ın şehit olduğu yönündeki haberlerle ilgili açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, “Merhum askerimiz J. Er Hüseyin Enes Candan, Mazgirt ilçemizde bir Jandarma karakolumuzda vatani görevini yapmakta iken, (hali hazırda mevcut bilgilere göre) 01.02.2021 Pazartesi günü gece yarası sularında görevli olduğu Jandarma karakolunun iç nizamiye girişinde görev silahıyla hayatını sonlandırmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Yapılan açıklama şöyle;

Bazı sosyal medya hesaplarında Hozat ilçemizde güvenlik güçlerimiz ile teröristler arasında çatışma çıktığı ve J. Er. Hüseyin Enes Candan’ın Hozat ilçemizde yaşanan çatışmada şehit düştüğü, bazı sosyal medya hesaplarında ise askerimizin taciz ateşi sonucu şehit düştüğü haberleri ve paylaşımları yapılmaktadır. Kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına valiliğimizce açıklama yapma gereği hasıl olmuştur.

Valiliğimizce daha önce de ifade edildiği üzere; Hozat ilçemiz de dahil olmak üzere tüm Tunceli ilimiz genelinde kararlılıkla yürütülen terörle mücadele operasyonlarımızda, son bir aydır ne sıcak çatışma ne de karakollarımıza yahut operasyon birliklerimize uzaktan silahlı taciz olayı meydana gelmemiştir.

Merhum askerimiz J. Er Hüseyin Enes Candan, Mazgirt ilçemizde bir Jandarma karakolumuzda vatani görevini yapmakta iken, (hali hazırda mevcut bilgilere göre) 01.02.2021 Pazartesi günü gece yarası sularında görevli olduğu Jandarma karakolunun iç nizamiye girişinde görev silahıyla hayatını sonlandırmıştır.

Olay hakkında çok yönlü adli ve idari soruşturma başlatılmış olup askerimizin naaşı cumhuriyet savcılığı nezaretinde yapılan otopsi sonrası ailesine teslim edilmek üzere, görevlilerimiz eşliğinde memleketi olan Konya ilimize uğurlanmıştır. Merhum Askerimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabır ve başsağlığı dileriz.

Yorum yaz

Habere yorum yapmak için tıkla