GÜNDEM

Son dakika: Erdoğan 2023 seçimleri için gün verdi!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu.
2023 seçimleri için tarih veren Erdoğan, “Menderes, 14 Mayıs 1950’de ‘Yeter söz milletin’ dedi, milletimiz 73 yıl sonra 6’lı masaya aynı gün ‘Yeter’ diyecek.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle;

2023, bizim için hem 20 yıllık eser ve hizmet siyasetimizin sembolüdür hem de yeni vizyonumuz Türkiye Yüzyılı’nın başlangıcıdır.
Türkiye bugün hem dünyadaki gelişmelerin etkisiyle hem kendi serencamının tabii bir neticesi olarak öyle bir yol ayrımındaki böyle fırsatlar milletlerin önüne asırda bir gelir.
“Yeter! Söz de karar da gelecek de milletindir.” diyerek 2023’te milletimizin desteğine talibiz.
Bunlar gel deyince gelecek, git deyince gidecek adaylara, başkanlara alışmışlar. Cumhurbaşkanını da öyle tasavvur ediyorlar.
İşte buradan, milli iradenin en yüksek makamı olan Meclisimizden meydan okuyorum; ne yaparsanız yapın yine başaramayacaksınız.
Bakın, bu ülkenin meclisinin en büyük partisinin genel başkanı olarak karşınızdayım. Bakın, bölgesinde ve dünyada sorun çözen, sorumluluk alan, istikamet belirleyen bir siyasetçi olarak karşınızdayım.
Biz yaptıklarımızla ve vizyonumuzla milletimizi hayallerine kavuşturmanın çabası içindeyiz. Anlamakta zorlandığımız ve üzüldüğümüz husus: Bu ülkenin bir partisinin, parti liderinin, parti mensuplarının ordumuza ve savunma sanayimize karşı sergilediği hazımsızlıktır. Sen ne Savunma Bakanımıza ne kuvvet komutanlarımıza hakaret edecek çapta değilsin, önce haddini bil.

Yorum yaz

Habere yorum yapmak için tıkla