MEDYA

Serkan Kuru kimdir, nereli ve kaç yaşında (Savaşçı Astsubay Başçavuş Ali Çekiç)

Limon Film yapımı olan Savaşçı dizisinde Astsubay Başçavuş Ali Çekiç karakterini canlandıran Serkan Kuru’nun diziye 5.Sezon da devam edeceği öğrenildi.
Diziye son olarak Ediz Hun, Tamer Karadağlı, Erkan Meriç ve Anıl Tetik’in ardından Ekin Mert Daymaz da kadroya dahil olmuştu.
Savaşçı dizisinde baş rolleri Sarp Levendoğlu ve Murat Serezli paylaşıyor.
Dizinin başrol oyuncuları Yüzbaşı Kağan Bozok rolünü canlandıran Berk Oktay, Teğmen Çiğdem Ülgen rolünü canlandıran Gaye Turgut Evin ve Velid rolünü oynayan Kayıhan Kızılırmak diziden ayrıldığını açıklamıştı.

Savaşçı 5. Sezon fragmanı henüz yayınlanmadı. Dizinin Fox TV’de devam edip etmeyeceğine ilişkin bir açıklama yapılmadı.

Serkan Kuru kimdir?

Serkan Kuru, 18 Haziran 1978 tarihinde Bursa’da dünyaya gelmiştir. Eğitimini Balıkesir Üniversitesi’nde Endüstriyel Elektronik Bölümü’nde tamamladıktan sonra tiyatro ve oyunculuk üzerine eğitim aldı.

Kameralar karşısına ilk kez 2004 yılında yayınlanan Terme Çayı isimli filmde canlandırdığı Ahmet karakteri ile geçen ve ilk dizi deneyimini de 2005 yılında rol aldığı Beşinci Boyut dizisi ile yaşayan Serkan Kuru; Beş Kardeş, Kara Para Aşk, Kertenkele, Nizama Adanmış Ruhlar, Kollama, Emret Komutanım, Çılgın Kolej, Sinyalciler, Evlenmeden Olmaz, Çanakkale Yüzyıllık Mühür, Şevkat Yerimdar, Taş Mektep, Mualif Başkan, Bekle Beni Yarın, Emret Komutanım Şah Mat gibi birçok projede rol almıştır.

Savaşçı dizisinde Astsubay Başçavuş Ali karakterine hayat veren Serkan Kuru, 1.85 metre boyunda, 84 kilo ve İkizler burcudur.

Yorum yaz

Habere yorum yapmak için tıkla