Ana Sayfa / Gündem / Öğretmenleri canlı kalkan yapmak istediler

Öğretmenleri canlı kalkan yapmak istediler

Şırnak’ın Cizre ve Silopi ilçelerinde Milli Eğitim Bakanlığı’nın seminer gerekçesiyle öğretmenleri çekmesinin gerçek nedenine Aydınlık ulaştı.

Aydınlık’tan Masum Gök’ün haberine göre, Şırnak’ın Cizre ve Silopi ilçelerinde Milli Eğitim Bakanlığı’nın seminer gerekçesiyle öğretmenleri çekmesinin gerçek nedenine Aydınlık ulaştı. Çatışmalar devam ederken emniyet güçlerine örgüt içinden çok önemli bir istihbarat geldi. Bu istihbarata göre PKK bu 2 ilçede öğretmenleri canlı kalkan olarak kullanmaya karar verdi. Güvenlik güçleri bu istihbaratı hemen Milli Eğitim Bakanlığı ile paylaştı. Bakanlık ise bir genelgeyle öğretmenleri Cizre ve Silopi ilçelerinden çekti. Güvenlik kaynaklarının verdiği bilgiye göre iki ilçe merkezinde sürdürülen operasyonlar askerin başında bulunduğu koordinasyon merkezi tarafından yürütülüyor. PKK’nın ‘tanklar kullanılıyor’ iddialarına da açıklık getiren güvenlik kaynakları, “Tanklar evler için kullanılmıyor. Örgüt dışarıdan kayalar getirerek ve üzerilerine beton dökerek büyük barikatlar kurdu. Bunları kaldırmak için tank atışları yapılıyor. Kepçe ile kaldırılmaya çalışılırsa orada pusu olacağından bu yöntem izleniyor” dedi.

100 TERÖRİST ‘KOBANİ’DEN
Güvenlik kaynakları Aydınlık’a Cizre ve Silopi’deki terörist sayısıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundular. Kaynaklar bu iki ilçede gerçekleşen operasyonlarda polisi ve Jandarmayı subayların komuta ettiğini belirterek şöyle konuştu: “Bu iki ilçemizde şöyle bir durum var: YDGH-H konusunda bir netlik yok. Çatışmalara katılanların 80-100 arası Kobani’den (Ayn el Arap) YPG dediğimiz PKK’nın Suriye kolundan geldi. 200 kişi ise dağdan gelen teröristlerden oluşuyor.”

Bu Haberler ilginizi Çekebilir...

Son Dakika: Öncüpınar sınır kapısında hareketlilik! (Sınırda neler oluyor)

Kilis’te Öncüpınar Sınır Kapısından, Fırat Kalkanı Bölgesine askeri sevkiyat yapılıyor.   Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait tanklar …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir