MEDYA

Nedim Şener Habertürk TV’den neden ayrıldı?

Gazeteci Nedim Şener, Habertürk TV’den neden ayrıldığını açıkladı.

Hürriyet yazarı Şener, en iyi anlaştığı isimlerle çatışma ortamına çekilmek istendiğini hissettiği için kanalla yollarını ayırdığını belirtti.

Nedim Şener, Mete Yarar ile SuperHaber YouTube kanalında yayınlanan Memleket Aşkına programında HaberTürk TV’den ayrılma nedenine ilişkin açıklamada bulundu. Şener, “HaberTürk kanalında benim bir gözlemim vardı. Oradan ayrılmamın sebep olan da o havanın bozulmasıydı.” dedi.

Şener’in açıklaması şöyle;

Kimse kimseyi yaftalamadan, hakaret etmeden beraber bir söylem bütünlüğü içinde… Buradaki program gibi ülkesi için iyi olan herkes elindekini ortaya koyuyordu. Adil Gür, sen ben Deniz falan işte… Ama ne olduysa programın içine sonra birilerini enjekte ettiler.

Adı değişti, günü değişti, saati değişti, süresi değişti. Bir anda çatışmanın içinde bulduk kendimizi. Ben bunu da iki üç sefer anlattım insanlara. Dedim ki ‘Bu böyle yürümez benim açımdan. Ben buradaki insanlarla çatışmaya gidiyorum. En iyi anlaştığım insanlarla çatışmaya doğru gidiyorum. Ben bunu istemiyorum.’ Operasyonel bir şey hissettiğim için ayrıldım. Bunu onlara da söylediğim için yüzlerine karşı burada da rahatça söyleyebilirim. Arkasından kimsenin konuşmuşluğum falan yok.

Yorum yaz

Habere yorum yapmak için tıkla