GÜNDEM

Meteoroloji’den Marmara uyarısı: Kar kalınlığı 15-20 santimi bulabilir

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 13-14 Şubat 2021 Cumartesi ve Pazar hava durumu tahminini sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Meteoroloji açıklamasına göre, Marmara Bölgesinde bugün akşam saatlerinde başlayacak kar yağışının, Pazar sabah saatlerinde 15-20 santimi bulabileceği belirtildi.

Açıklama şöyle;

Hava Sıcaklığı: İç Anadolu ile Orta ve Doğu Karadeniz’de hissedilir derecede azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.
Marmara Bölgesinde yarın (13.02.2021 Cumartesi) akşam saatlerinde başlayacak olan yağışının (Pazar) gece saatlerinden itibaren kuvvetli yer yer yoğun kar (kıyılarda 5 ila 15 cm, iç kesimlerde 15-20, yüksek kesimlerde 20-30 cm) şeklinde olacağı tahmin edildiğinden kar yağışının meydana getireceği buzlanma ve don olayı ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
Kar erimesi nedeniyle Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda su baskını ve dik yamaçlarda çığ oluşma riski bulunduğundan, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Yorum yaz

Habere yorum yapmak için tıkla