Ana Sayfa / Medya / Melih Aşık: Arkadaşını söyle!

Melih Aşık: Arkadaşını söyle!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tahir Elçi taziyesi için gittiği Diyarbakır’da PKK ve YDGH’ye sesleniyor:

“ Eğer siz bu kentin sokaklarını ayırırsanız, barikatlar kurarsanız bu kabul edilemez ve doğru değildir. Barikatları kuran arkadaşlara da, kişilere de kim yapıyorsa, onu bilmiyoruz tabii… Kesinlikle siz Tahir Elçi’yi seviyorsanız onun vasiyetinin gereğini yapın kaldırın onları diyorum.”

Konuşmayı deşifre edersek…

“Barikatlar kurarsanız bu kabul edilemez ve doğru değildir.”

PKK ve YDGH’ye yönelik çok sert uyarılar! Hendeklerin bu saat itibarıyla kapatıldığını görürsek şaşırmayalım…

“Barikatları kuran arkadaşlara da, kişilere de…”

Demek barikatları kuranların bir kısmı Kemal Bey’in arkadaşı…

“Kim yapıyorsa bilmiyoruz tabii…”

Türkiye’de hendekleri kimin kazdığını bilmeyen bir tek Kemal Bey kalmış olmalı. Hem PKK hem devlet sokakları kimin kazdığını her gün açıklıyor.

“Siz Tahir Elçi’yi seviyorsanız onun vasiyetinin gereğini yapın, kaldırın onları diyorum”

Silahlı örgüt Tahir Elçi’yi seviyorsa hendekleri kapatacak. Peki ya sevmiyorsa? Kemal Bey’in bu konuda bir önerisi yok. Sevmiyorlarsa hendekleri kapatmayabilirler. Kemal Bey terörist kimliği de taşıyan “arkadaşları”nı bu konuda zora sokmuyor!

Ülkede terör almış başını giderken muhalefet liderinin durduğu yere, kullandığı üsluba bakın!

Engelli devlet!

Dün, “Dünya Engelli Farkındalığı” günüydü. CHP’nin Engellilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya bu günü bakınız nasıl anlattı.

“Engelliler Yasası’na göre 50 kişi ve üzerinde işçi çalıştıran özel şirketler yüzde 3, kamu işletmeleri ise yüzde 4 oranında engelli personel çalıştırmak zorunda. Çalıştırmayan kurumlara 1907 lira ceza kesiliyor. ‘Ben şirketimde engelli çalıştırmam’ diyenlerin cezası ise katlanarak artıyor. Ancak devlet kendi çıkardığı yasanın gereklerini yerine getirmiyor. Yasalar gereği şu anda 60 bin 730 engelliye iş vermek zorunda olan devlet sadece 39 bin engelliyi işe yerleştirdi. Yani engelli kadrosunda 20 bin kişilik açık var. Dahası, kamu kurumları işe alacakları engellilerde örneğin 20 yıllık tecrübe sahibi olmaları gibi olmadık ek şartlar arıyor. Resmi rakamlara göre özel sektörün de 25 bin engelliyi daha işe alması gerekiyor.

Engellilerin yaşadığı bir başka sorun da şu; Engelliler Yasası’na göre 2012 yılına kadar bütün kamu kurum ve binalarıyla kamu hizmetlerinin engellilerin kullanımına uygun hale getirilmesi gerekiyordu. Bu şart yerine getirilmeyince yeni bir yasa çıkarılarak süre üç yıl daha uzatıldı. Bugün ülkemizdeki 29 bin 735 kamu binasının yüzde 52’sinde engelli rampası, yüzde 94’ünde görme engelliler için hissedilebilir zemin, çok katlı binaların yüzde 67’sinde asansör bulunmuyor.”

GAZ

Vatandaş Rusya’ya karşı gardını alıyor. Erzurum’da bir vatandaşa soruluyor:

– Rusya gazı keserse ne yaparız…

– Tezek yakarız..

Öteki:

– Biz de onlara sebze meyveyi keseriz…

Sebze meyve zaten kesik. Ruslar kesti. Turizm darbe yedi. Ancak en kritik konu tabii gaz… Rusya normal koşullarda gazı kesmez. Nihayet arada bir ticari anlaşma var. Ama ya keserse ne yaparız? Cumhurbaşkanı koşa koşa Katar’a gitti, gaz anlaşması yaptı. Peki Katar gazı bize yeter mi? Eski Petrol Ofis Genel Müdürü Mustafa Özyürek dün Halk TV’de Ayşenur Arslan’a anlatıyordu:

– Katar gazı sıvılaştırılmış şekilde tankerle gelir. Bizim depolarımız ancak bize 3 gün yetecek kadar gaz alır…

Rusya gazı keserse yalnız ocak sönmez, elektrik de kesilir, sefilleri oynarız.

Erdoğan “Bu millet çile çekmeye alışıktır” diyor.

Hele de başkalarının hatası yüzünden çile çekmeye…

Akif Kökçe

YAKIŞ

AKP’nin ilk Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış TV’de anlattı.

“AK Parti’nin kurucularından biriyim ve ilk Dışişleri Bakanı’yım. Diplomat olarak 4 yıl Suriye’de 4 yıl Mısır’da 4 yıl da Suudi Arabistan’da görev yaptım. Ortadoğu’da en uzun süre görev yapan Dışişleri Bakanı’yım. Bu ülkelerde hâlâ görüştüğüm etkili, yetkili dostlarım vardır. Suriye konusunda bana hiç kimse bir şey sormadığı, danışmadığı gibi bir vesileyle şunların yapılması gerekir dediğim zaman dahi dikkate alınmadığını gördüm.”

Milliyet

Bu Haberler ilginizi Çekebilir...

Nevşin Mengü’nün yeni adresi

Nevşin Mengü, Bavul dergisinde yazmaya başlıyor. Dergi, Mengü’nün temmuz ayı itibarıyla her ay yazacağını duyurdu. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir