Ana Sayfa GÜNDEM Mehmet Metiner: Baş dışarda, ayak içerde

Mehmet Metiner: Baş dışarda, ayak içerde

63 views
0
Abone Ol

AK Parti eski Milletvekili Mehmet Metiner, Boğaziçi Üniversitesi’ndeki eylemi ve çıkan olayları sosyal medya hesabından değerlendirdi.

Metiner, “Malum küresel güçler Rusya’nın da Türkiye’nin de içini karıştırmak istiyorlar. Putin’i ve Erdoğan’ı tasfiye edebilirlerse önleri açılmış olacak.” dedi.

Eylemlerin zamanlamasına dikkat çeken Metiner, “Rusya’da ve Türkiye’de eş zamanlı başlatılan operasyon Bidengillerin başını çektiği küresel bir operasyon.” ifadelerini kullandı.

Metiner’in açıklamaları şöyle;

Rusya’da muhalefet lideri Navalni üzerinden kim ne hesap güdüyorsa Türkiye’de de Boğaziçi üzerinden aynı hesabı güdüyorlar.

Malum küresel güçler Rusya’nın da Türkiye’nin de içini karıştırmak istiyorlar. Putin’i ve Erdoğan’ı tasfiye edebilirlerse önleri açılmış olacak.

Rusya’da ve Türkiye’de eş zamanlı başlatılan operasyon Bidengillerin başını çektiği küresel bir operasyon. Türkiye’de bu operasyonun figüranlığını yapanlar Erdoğan düşmanlığında birleşen, başını KK CHP’sinin çektiği malum blok. İçlerinde PKK da var FETÖ’de. Boğaziçi bahane.

15 Temmuz’da ABD destekli FETÖ darbe girişimine direnmeyenlerin Boğaziçi üzerinden demokrasi nutukları atmaları demokrasi adına utanç verici bir iki yüzlülüktür.

15 Temmuz’da darbeye canlarıyla direnenlere ağza alınmayacak hakaretler ve iftiralar yağdıranlar bugün Boğaziçi üzerinden demokrasi havarisi kesiliyorlar. Madem demokratsınız peki o akşam nerdeydiniz? Boğaziçi önünde polisle çatışan HDP’li vekiller nerdeydi mesela?

15 Temmuz akşamı FETÖ darbesine karşı direnenleri evlerine çağıranlar bugün Boğaziçi üzerinden herkesi sokağa çağırıyorlar. “Kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet!” diye bugün militanca çığıran siyasiler niçin 15 Temmuz’da halkla beraber değildiler? Baş dışarda, ayak içerde.

Abone Ol
Önceki İçerikSosyal medyanın gündemi Bahariye Kuruyemiş! Neden hedef gösterdiler
Sonraki İçerikMansur Yavaş’tan Melih Bulu’ya mektup: Sizi makamınızdan istifaya davet ediyorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz